E enjte, 24 Shtator, 2020

Info

Meta me tren drejt Marsejës

Presidenti Ilir Meta duket se ka zgjedhur transportin me tren për të udhëtuar për në Marsejë. Kreu i shtetit ndodhet për një vizitë në Francë, ku ka zhvilluar një takim me homologun francez, Emmanuel Macron. "Rrugës për Marsejë, së bashku me...

Ne hymë në BE

Nga Ardit Bido, Drejtor i Përgjithshëm i Arkivave Prej pak ditësh Arkivat Shqiptare kanë plotësuar kriteret dhe janë bërë pjesë e organizmit më vital të Bashkimit Evropian në fushën e arkivave: Portalit të Arkivave Evropiane. ?? Zhvillimet teknologjike në Drejtorinë e...

7 vjetori i Grace, urimi i veçantë i Aurelës: E qara jote e parë, melodia më e bukur që kisha dëgjuar

Nga Marjon Gorica/Sot vajza e madhe e Aurela Gaçes, feston 7 vjetorin e lindjes. Me anë të një postimi në Facebook, Aurela shpreh momentin e parë të ardhjes së saj në jetë të Grace, duke e cilësuar të qarën...

I drejt apo jo vendimi i Metës? PS i drejtohet sot Kushtetueses për Sandër Lleshin

I drejt apo jo vendimi i Presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm? Kjo është pyetja e cila pritet të marri zgjidhje nga Gjykata Kushtetuese. Partia Socialiste i drejtohet ditën e...

Rama nis ditën me Lorik Canën, ja nisma që i ka bashkuar

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka shpërndarë një video në Facebook, ku shfaqet ish kapiteni i kombëtares Lorik Cana. Cana i është bashkuar nismës #TakohemiPerNjeLiber Postimi: dhe me këtë mesazh të bukur të Lorikut që i është bashkuar nismës...

Punimet në nënstacion, Tirana pa energji ditën e sotme, ja zonat të cilat preken

Për shkak të ndërhyrjeve për përmirësimin e rrjetit në nënstacionin "Uzina Traktori", disa zona do të mbeten pa energji elektrike. Sipas njoftimit nga OSHEE thuhet: "Për shkak të punimeve të planifikuara në nënstacionin “Uzina Traktori”, në datën 12 Nëntor do të...

Kujdes në kufi! BE do të fusë detektorë zbulues të gënjeshtrave

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze. Ai që do të dojë të...

Pasuria ju shumëfishua me 28 herë, prokurori që firmosi arrestimin e Fullanit del sot përpara vetingut

Prokurori që firmosi vendimin për arrestimin e ish guvernatorit Ardian Fullani, del sot përpara Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Prokurori Ramadan Troci ditën e sotme do të japi shpjegim përpara trupës gjykuese, ku ka rënë në sy dhe shumëfishimi i...

Rama ka një ftesë për shqiptarët: APLIKONI nga 30 nëntori

Në videon e mëngjesit të shpërndarë nga kryeministri Edi Rama, është publikuar një mesazh i tij për të ftuar personat të cilët merren me bujqësi që të përfitojnë për të aplikuar në programet mbështetëse të qeverisë. Rama fton të interesuarit...

MITHAT FRASHËRI, PRO DHE KUNDËR/ Nga Roland Qafoku

Analizë nga gazetari Roland Qafoku, e botuar në të përditshmen 'Panorama'. Të ishe Mithat, por jo Frashërlli. Të të donin aq shumë si Lumo Skëndo, por të të urrrenin po aq shumë si Mithat Frashëri njëkohësisht. Kryetar i Kongresit të...
- Advertisement -

Latest News

Si në përralla, Mark Frroku bën propozimin e veçantë për Rudinën

Në një mjedis tepër të veçantë dhe i kujdesur në detaje, biznesmeni Mark Frroku i ka propozuar Rudina Dembacajt. Këtë...
- Advertisement -

Një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese, Kuvendi shpall kriteret

Kuvendi i Shqipërisë rishpall hapjen e procedurës së aplikimit për vendin vakant për një anëtar të Gjykatës Kushtetuese, me qëllim plotësimin e “vakancës së...

Klevi Pojana: Më 25 prill të ngrejmë një sistem të ri të mbështetur mbi vlera dhe në qendër të së cilit të jetë qytetari...

Me anë të një shkrimi në ‘Facebook’, i shoqëruar dhe me një video në lidhje me aktivitetin e tij politik në njësinë 8,  nënkryetari...

Covid 19/ Bie numri i të infektuarëve, 3 persona ndërrojnë jetë

Rënie e lehtë e numrit të personave të prekur nga COVID-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë 121 raste të reja...

Veliaj në njësinë 7: Transformimi në rrugën ‘Artan Lenja’, premtim i mbajtur për banorët!

Paraditen e sotme kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, ka qënë në një inspektim në njësinë nr.7, ku ka parë nga afër investimin e...