Ruairi O’Connell ka thënë se dy shtete duhet të arrijnë një marrëveshje finale. Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connelli, ka folur për bisedimet që po zhvillohen në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë.
Zbardhen emrat e 4 personave të arrestuar një ditë më parë në lidhje me grabitjen e miliona eurove në pistën e aeroportit të Rinasit në 9 prill. Mësohet se ata janë F. Beqiraj, A....

Ky është parashikimi i motit për sot

Sot na pret moti kryesisht me diell. Vendi ynë gjatë dy ditëve të ardhshme do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në...
Banorëve të fshatit Llaushë të Skenderajt po ju rrezikohet jeta nga telat e rrymës. Një shtyllë elektrike në Llaushë të Skenderajt, po mbahet nga telat. Por, nuk janë vetëm ato që po i mbajnë...
Paralajmërohet një grevë e re nga nesër në Kosovë. Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës, pas takimit të sotëm me përfaqësuesit sindikalë të punëtorëve teknikë të shkollave në Prishtinë, ka marrë vendim...
Pas skualifikimit nga gara për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Lulzim Alushaj padit Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Mësohet se avokati Alushaj ka dorëzuar padinë në Gjykatën e Apelit administrativ, pasi KLP vendosi skualifikimin...
Ka përfunduar protesta në Shqipëri. Protesta e opozitës në Shqipëri ka përfunduar me ftesën që të enjten të dalin në protestën që sipas organizatorëve, do t’i jap fund keqqeverisjes. Kryetari i...
Agim Bahtiri ka thënë se qëllimi kryesor i serbëve është që kufiri mes Kosovës dhe Serbisë të jetë në urën e Ibrit Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se gjatë javës...
Deputetja Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se qytetarët e Kosovës nuk pritet që as sivjet të lëvizin lirshëm nëpër Evropë. “Vendimi për vizat ka qenë vendim që nuk është pritur as ne si politikanë. Para...
Liberalizimi i vizave vazhdon të mbetët ndër temat më shqetësuese për qytetarët tonë. Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka vlerësuar se është vështirësuar rruga drejt liberalizimit të vizave. Në një...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË