Mësimdhënësit e viteve 1990-91,kanë marrë një lajm të mirë. Të enjten që lamë pas deputetët e Kuvendit të Kosovës miratuan Projektligjin për statusin e punëtorëve të arsimit shqip në vitet e 1990/91 e deri...
video

Maqedonia në udhëkryq

Zyrtarët e BE-së kanë bërë padrejtësi karshi Kosovës në lidhje me një nga dy kushtet që kanë vendosur për liberalizimin, por ata e thonë të vërtetën sa herë që shprehen rreth këtyre kushteve. Ata thonë se ka dy kushte...
Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë natës në Vlorë ku një automjet ka shpërthuer nga një sasi tritoli. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 24 maj të qytetit bregdetar, ku për fat të mirë ka pasur vetëm dëme materiale. Mjeti i...
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka sqaruar masat që do t’i ndërmerr komuna e Prishtinës, saktësisht ndalimin e qarkullimit të veturave. Ai bëri të ditur se do të ndalohet qarkullimi për makina në rrugë të qendrës gjatë ditës...
Për disa orë shumë udhëtarë që do të duhej të fluturonin për në Gjermani kanë mbetur në aeroportin “Adem Jashari”. Fluturimi i tyre ishte në 12:20, ndërsa ata akoma janë duke pritur në aeroport. Pasagjerët janë ankuar për këtë pritje të...
Rritja e numrit të veteranëve të luftës së UÇK-së, mund të varfërojë buxhetin e shtetit të Kosovës.Kështu janë shprehur analistët e çështjeve politike, pas paralajmërimit të kryetarit të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati, i cili ka thënë se numri...
Samiti i NATO-s në Bruksel ka vlerëzuar pozitivisht rolin dhe kontributin e Shqipërisë si pjesë e Aleancës së Veriut. Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vendi ynë mbështet gjithashtu nisjen e procedurave për anëtarësimin e Republikës...
Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen me Kryetarë të Degëve, të cilën e udhëhoqi kryetari i LDK-së njëherësh kryeministër i vendit Akademik Isa Mustafa. Gjatë mbledhjes u diskutua rreth organizimit të zgjedhjeve lokale që do të mbahen në...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË