Shpallje
Paraditen e sotme përfaqësues të Opozitës kanë denoncuar në Prokurori Kryeministrin Rama për manipulim të audio-përgjimit të publikuar nga PD disa javë më parë. Sipas Opozitës Rama ka penguar procesin në lidhje me prononcimin për ngjarjen me protagonist Agron Xhafajn,...
Pritet të miratohet në seancën e sotme ligji për “Lojërat e Fatit”. Ligj ky i cili i hap rrugë mbylljes së kazinove dhe basteve pas datës 31 dhjetor. Pavarësisht se në rend të ditës do të jetë edhe votimi i...
Ish-drejtori i ALUIZNI Tirana-Rurale, Afrim Ismaili është arrestuar për shkak të legalizimit të tre vilave të pa ndërtuara në zonën e Farkës dhe një lokali në zonën e ish-bllokut nga biznesmeni Arben Reli.  Arrestimi i Ismailit është...
Real Madrid ka njoftuar sot se ka pranuar kërkesën për transferim të Cristiano Ronaldo-s te Juventusi për shifrën e 105 mln eurove. Një ndarje që vjen pas 9 vitesh, të cilën e ka të vështirë edhe vetë futbollisti që...
Temperaturat e larta sjellin probleme duke rritur rrezikun nga helmimi prej ushqimeve. Një problematik e tillë është konstatuar në spitalin e Shkodrës ku që ditët e para të muajit korrik .Të paktën 10 persona në ditë paraqiten aty për kujdes...
Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka patur sot një takim me strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje në Istog.Kurti ka mbajtur një fjalim para strukturave ku ka folur për ish kryetarin e Lëvizjes, Visar Ymerin dhe dorëheqjet e...
Kryeministri Edi Rama është takuar në Sofje të Bullgarisë me homologun e tij kinez, Li Keqiang. Rama ndodhet në Sofje ku do të zhvillohet samiti, në kuadër të nismës së qeverisë kineze të bashkëpunimit me Europën Qendrore dhe Lindore, e...
Pas ditëve me diell dhe temperaturave të larta, në vikend është rikthyer bora dhe temperaturat minus. Dita e sotme ka nisur me temperatura të ulëta. Minus 10 gradë celsius është minimalja që u shënua...
Për Erion Isain dhe të tjerë: Po pija kafen e paraprovave Erion dhe lexova ato rreshta qe ke shkruar për situatën e teatrit..Me ra në sy krahasimi që i bën kolegëve të tu me minjtë e teatrit..pastaj i quajte mitingarë...
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka përgënjeshtruar deklaratën e Kreut të Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, i cili tha se Ademi nuk ishte paraqitur në seancën e sotme tek komisioni për shkak të angazhimeve.

Përcjellni GazetaOra.com

417,591FansaPëlqeje
3,352NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË