E diel, 12 Korrik, 2020

Info

Media që parazitojnë, shoh kudo “lajmin” e Ambasadës Amerikane, thua të jetë ky problemi i vetëm që duhet pasqyruar?

Nga Marjon Gorica/Gjithnjë ndodh që një postim i ambasadës amerikane të marri vëmendje të madhe nga mediat online në vend, postim ky i çfarë do lloj formati.Madje dhe njoftime të cilat janë pa interes për publikun. Por përse ndodh kjo? Ne...

Korrupsion në spitalin psikiatrik, bie në pranga infermierja

Një inferimere e spitalit psikiatrik në qytetin e Elbasanit ka rënë në prangat e policisë nën akuzën e veprës penale të korrupsionit pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike. Ndalimi i 50-vjeçares, Shpresa Tollumi, banuese në fshatin Bujaras, u bë...

Privatizimi i pasurisë natyrore, krimi më i madh që shteti i ka bërë shqiptarëve

Nga Refxhei Tola/ Në një përpjekje të përditshme për të kuptuar Shqipërinë dhe shqiptarët, krizat e forta morale të cilat po përjeton shoqëria jonë sot, kam zgjedhur të sfidoj tendencën për tja veshur fajin antorpologjisë së popullit shqiptar për...

Paralajmëron Saimir Tahiri: Pasi heshta 1 vit në 11:00 kam disa gjëra për të thënë

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka lajmëruar pak minuta më parë me anë të një statusi në Facebook që në 11:00 do të shfaqet live për të folur rreth një cështjes së tij. Nuk dihet ende konkretisht se cdo...

Të dashur Sir & Star, përfaqësues të kazanit elitar mediatik

Nga Ana Abdi/ Kohët e fundit jam ndeshur me artikuj që përpiqen të pasqyrojnë një luftë brënda PS-së dhe kjo më bën të reflektoj, më vë në pikëpyetje nëse lexoj artikuj e opinione nga gazetarë e njerëz të medias, apo...

101 doza kokainë me vete, arrestohet 21 vjeçari në Tiranë

Një 21 vjeçar nga Çorovoda dhe një 24 vjeçar nga Tirana kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës. Nga seksioni kundër Narkotikëve u arrestua: Armando Dervishi, 21 vjeç, banues në Çorovodë. "Këtij shtetasi gjatë kontrollit të ushtruar në rrugën...

Shpërthen gazetari: Çfarë keni për të bërë bëjeni, Kanuni nuk njeh telefon…

Gazetari Artur Llana ka reaguar me tone të ashpëra në lidhje me disa qendrime që janë mbajtur ndaj tij. Me anë të një postimi në Facebook, Llana është shprehur se nëse kanë dicka kundrejt tij të veprojnë, ose t’i...

Mish kontranbandë jashtë kushteve i hedhur në bagazhin e makinës, arrestohen 2 shtetas

Dy shtetas kanë rënë në prangat e policisë pas një aksioni të zhvilluar nga Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë. Ata janë kapur në flagrancë teksa po transportonin një sasi prej 790kg mish i...

Shkarkohet avokatja e shtetit, ja kush e zëvendëson

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar ditën e sotme nga detya Avokaten e Shteti Alma Hicka. Në vend të saj, Rama me propozimin e Ministres së Drejtësisë ka emëruar Artur Metanin. Nuk dihen arsyet e këtyre lëvizje nga ana e kryeministrit.

Linjë e re ajrore me Gjermanin, nisin fluturimet Tiranë-Dortmund

Ka filluar sot linja ajrore e udhëtimit direkt nga Dortmundi drejt Tiranës. Lajmin e ka bërë të ditur me anë të një postimi në faqen personale të Facebook, drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil Krislen Keri. Në postimin e tij...
- Advertisement -

Latest News

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...
- Advertisement -

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...