Shpallje
Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati në një intervistë për Euroactiv ka folur për shtyrjen e çeljes së negociatave të Shqipërisë me BE. Mes të tjerash Bushati u shpreh se Shqipëria nuk është gati të bashkohet me BE pasi...
Nga Dr. Isidor Koti Pak ditë më parë, teksa mbeti pa asnjë zgjidhje për tu kthyer në shtëpi me autobusin e linjës (sepse ishte natë dhe ora kishte kaluar 24.00), miku im Artani, i shoqëruar nga tri shokët e tij,...
Deklarata e zv.ministres së Brendshme Romina Kuko: Përshëndetje, Ministria e Brendshme përtej çdo reagimi emocional apo te motivuar politikisht ripërsërit edhe njëherë qëndrimin e palëkundur institucional duke rikonfirmuar korrektesën e veprimeve të kryera nga Policia e Shtetit për rastin e Xhisiela...
Rruga Tiranë-Elbasan e cila ka nisur të ndërtohet që prej një dekade duket se nuk do të përfunojë asnjëherë. Pavarësisht se ministrja Belinda Balluku premtoi se të gjitha punimet po mbyllen deri në...
Roger Federer ka kaluar në çerekfinalet e Wimbledon pasi ka mundur me lehtësi francezin Adrian Mannarino. Zvicerani mundi kundërshtarin me rezultatin 6-0, 7-5 dhe 6-4, në një orë e 45 minuta lojë. “E dija që seti i parë që fitova 6-0...
Delegaconi i BE ka përshëndetur procesin e votimit sot në Kuvend të dy anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Përmes një postimi në Twitter, delegacioni i BE në Tiranë shkruan se presin krijimin e një Gjykatë funksionale...
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Patos, me pasojë vdekjen e një 39-vjeçari. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në fshatin Drenie, ku një zetor është përmbysur, duke i marrë jetën në vend drejtuesit...
Me mbarimin e shkollës, fëmijët në Shkodër vuajnë mungesën e hapësira publike, për të kaluar kohën e lirë. Të vetmet hapësira ku ata mund të luajnë janë lulishtet apo rrugët. Gledis Ura sapo ka mbaruar klasën e pestë dhe thotë...
Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, e cila mori shumë vëmendje gjatë çerekfinales në Botëror që vendi i saj fitoi kundër Rusisë, ka shfrytëzuar samitin takimin e Nato-s për t’iu bërë nga një dhuratë liderëve botëror. Fillimisht 50-vjeçarja i dhuroi një...
Pasi Donald Trump njoftoi më 8 mars se do të vendoste taksa mbi importin prej 25% për çelikun dhe 10% për aluminin për të mbrojtur industrinë amerikane duke ngjallur një valë protestenga ana e BE-së, Washingtoni dhe Bashkimi Europian...