Sot, në Ambasadën e Republikës Federale të Gjermanisë në Prishtinë, ishin për vizitë i nominuari për kryeministër nga VETËVENDOSJE!, z.Albin Kurti, dhe, deputeti i Lëvizjes, z.Glauk Konjufca. Ata u pritën nga Ambasadorja në largim, znj. Angelika Viets, dhe Sekretari...
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Qendra në Mitrovicë, gjithashtu edhe nënkryetari i komunës jugore të qytetit të Mitrovicës Faruk Mujka ka publikuar në faqen e LVV Mitrovice, shkrimin si mëposhtë: Me anë të këtij shkrimi dëshiroj që edhe një herë të...
Shpend Ahmeti

Kalni PRONTO palohet nga Shpend Ahmeti

Pas disa shpifjeve që PDK dhe Klani PRONTO i drejtuan rreth Lëvizjes Vetëvendosje dhe qeverisjes së saj të suksesshme në Prishtinë, kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, përmes profilit të tij në Facebook ju dha përgjigjen që mund...

Aeroporti i Gjenevës në hallakamë!

Pikërisht në kulmin e sezonit turistik, në Aeroportin e Gjenevës “Cointrin” sot ka ndodhur një çrregullim që ka shkaktuar një kaos të madh. Çrregullimi ka lindur në stabilimentet për sortimin e bagazhit, raportojnë sot mediat e Zvicrës Perëndimore. Këto...
Duket se PDK në Drenas është në probleme të mëdha. Siç edhe ndëgjohet nga materiali që ka siguruar gazeta KronikaPRESS, Dega e PDK-së në Drenas është ndarë në disa fraksione. Është grupi i Kryetarit aktual, Ramiz Lladrovci, që kërkon me ngulm...

PDK të ndal gjuhën fyese

Asambleisti i PDK-së Muhamet Selmani nëpërmjet një statusi në Facebook e ka ofenduar deuteten Albulena Haxhiu duke përmendur lajme të demantuara kundër të cilave është ngritur padi dhe pa asnjë të drejtë, poshtë çdo niveli merret me pjesë intime...

Sërish tërmet në Maqedoni

Rajoni i Ohrit është dridhur nga lëkundje të reja të tokës. Qendrat Sizmologjike ka regjistruar një tërmet në territorin e Ohrit me maknitugë prej 3,2 balle sipas shkallës së Rihterit, raporton PortALB, përcjell GazetaOra.com. Epiqendra ishte në Ohër në largësi...
Vetëm para pak kohësh kosovarja nëntëmbëdhjetëvjeçarja Izmela M, sapo e kishte përfunduar shkollimin si asistente e farmacisë, dhe për një moment e humbi jetën në vijën e këmbësorëve. Me një buzëqeshje, Izmela M, ishte prezantuar në profilin e saj në facebook....

“Skllavëria” në marketet e mëdha

Punëtorët në markete të mëdha shpesh trajtohen shumë keq nga punëdhënësit. Ata punojnë pa kontrata pune, punojnë gjatë festave, me orar të tej zgjatur dhe orët shtesë nuk iu paguhen. Në disa markete të mëdha e kanë vetëm një...
Shkruan: Albin Kurti Gjashtë vite më parë, në 25 korrik 2011, u vra në krye të detyrës polici i Kosovës, Enver Zymberi. Enver Zymberi ishte pjesëtar i forcave speciale. Ai u vra në një aksion që synonte vendosjen e sundimit të...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË