New Yorku do të mund të detyrohet të varrosë përkohësisht personat që vdiqën nga Covid-19 në parqet e gjithë qytetit. Mark Levine, ligjvënës i New York, tha se së shpejti do të fillojnë me ndërhyrjen e përkohshme. “Kemi menduar t’i...
Një tërmet ka lëkundur Bulqizën para pak minutash. Ai ka qenë 6 km larg Bulqizës, me magnitudë 2.8 të shkallës rihter. Shpresojmë që kjo lëkundje të mos pasohet nga të tjera në vijim.
Gjithnjë e më shumë rritet numri i studiuesve që hedhin hipoteza se Covid-19 shërben si mbulesë për rreziqet shëndetësore të 5G, ose që vetë teknologjia dobëson sistemin imunitar janë vetëm dy nga një numër teorish në qarkullim për të...
Është e disata herë që deputeti Kujtim Gjuzi shfaqet publikisht duke ‘sfiduar’ Policinë Rrugore. Ai është parë dhe në video të tjera të bëra publike nga vetë Gjuzi, i cili qarkullon në drejtimin e mjetit pa rrip sigurimi madje...
Jo vetëm në Amerikë, edhe në Shqipëri njerëzit kaluan gjatë muajit nëntor dhjetor një grip shumë të rëndë. Eskpertët e shëndetësisë janë duke ngritur dilemat nëse ky grip mund të ketë qenë COVID-19. Të shqetësuar për shëndetin e tyre dhe...
Është arrestuar profesori i Harvardit, Charls Lieber, pasi dyshohet se është i përfshirë në prodhimin e koronavirusit në Kinë. Lieber ka pasur kontakt me disa studentë kinezë dhe Universitetin e Teknologjisë në Ëuhan, vend nga ku shpërtheu pandemia e...
Drejtori i Institutit të Bioteknologjisë në Universitetin e Ankarasë, dr. Aykut Ozkul ka arritur të izolojë virusin Sars-COV2. Njoftimin e ka bërë në Twitter faqja zyrtare e këtij universiteti. Kjo ecuri i drejton shkenctarët drejt gjetjes së një vaksine dhe...
Është konfirmuar ditën e sotme në Poliçan rasti i parë me Covid 19. Lajmin e ka bërë të ditur dhe vetë Kryetari i kësaj bashkie Adriatik Zotkaj, i cili me anë të një postimi në Facebook shprehet se, duke...
A do të vijë zyrtarisht pranvera me ardhjen e prillit?  Sinoptikania Adiola Bani thotë se në ditët në vijim do të mbizotërojë moti i kthjellët dhe me temperatura të larta. Sinoptikania Bami deklaroi se kjo javë do të shënojë zyrtarisht...
"Pandemia po përdoret nga qeveria shqiptare për të shtypur qytetarët." Avokati Zaçe Islami ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë shqiptare. Duke thënë se ka shkelje të hapur të të drejtave të njeriut, avokati Islami tha ne Fax Neës se...

Përcjellni GazetaOra.com

413,165FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË