Kreu i Forumit Rinor të Partisë Socialiste Eljo Hysko, me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me protestën e studentëve dhe lajmet jo reale e të montuara që qarkullojnë nëpër portale. Me të tillë qendrimesh nga...

KOSOVA PO PREK NDRYSHIMIN!

Marjon Gorica/ Ndonëse është lënë në ‘harresë’ herë pas here nga disa shtete të Europës për interesa politikash ndërkombëtare, Kosova vazhdon të eci me ritmet e duhura. Krijimi i Ushtrisë së Kosovës është oguri i një ecuri për formimin e plotë...
Studentët e kuptuan që qendrimi në shesh nuk zgjidh gjë, ndaj mënyra më e mirë për veprim është dialogimi, por siç duket ka ende të rinj që për interesa politike qendrojnë në rrugët e Tiranës. Me anë të një reagimi...
Në qytetin historik të Beratit, turistët tani më do të kenë mundësi akomodimi në një ambjent të ri. Idrizi Apartment është një nga ambjentet i cili do të jepet me qera ditore për çdo vizitor që zgjedh të qendroj në...
Firmoset marrëveshja ndërmjet qeverisë së Republikës Federale të Gjermanisë dhe Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë për bashkëpunim financiar 2017 për projektin “Programi për rinovimin e konvikteve në kampusin universitar të Tiranës sipas parimit të efiçiencës energjitike, faza...
Ministri i Brendshëm Lleshaj, kërkesa të forta për ndryshim radikal të kontrollit të qarkullimit rrugor Përmes një shkrese drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj kërkon ndalimin e praktikës së ashtuquajtur ‘postoblloqe policore’ në...
Qyteti i Kukësit dhe rrethinat e tij janë zgjuar këtë mëngjes nën petkun e bardhë të dëborës e cila ka zbardhur gjithcka. Bora ka arritur trashësinë 8 cm, në rrugët rurale ka vështirësi në qarkullim dhe nevojiten zinxhirë...
Një ditë e rëndësishme ditën e sotme në Republikën e Kosovës. Bëhet e ditur se në pikat e rendit të ditës në Kuvendin e Kosovës do të firmoset ditën e sotme formimi i Ushtrisë. Seanca do të nisi në orën 10:00...
Ndërsa studentët vijojnë protestën, kryeministri i vendit Edi Rama nga foltorja e Parlamentit akuzon opozitën se po drejton protestën e stuidentëve "Studentët kanë të drejtë të na nxjerrin të gjithëve jashtë ndërkohë ju kanë nxjerrë jashtë sepse u detyruat të...
Sic duket ngjarjet në shtetin fqinjë nuk kanë të ndalur, e këtë e faktojnë rastet e një pas njëshme ku shqiptarët kanë mbetur viktima të dhunës, e vrasjeve. Një 44 vjecar shqiptar është vrarë mbrëmjen që lam pas në kryeqytetin...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË