Nga burime brenda Partisë Socialiste, bëhet me dije se në fund të muajit mars do të mblidhet kongresi i saj, nga ku dhe do të shpallen zyrtasrisht kandidatët për 61 bashkitë e vendit. Tre muaj para zgjedhjeve dhe dy muaj...
Një qytetar nga Berati është dënuar me 8 muaj burgim nga Gjykata e Tiranës. Ai shtirej si punjës i ambasadës shqiptare në Greqi, mënyrë kjo për të cilën arrinte të mashtronte njerëz përsa i përketë dhënies se pasaportës greke. Bëhet fjalë...
Në emisionin e Rudina Xhungës në Neës 24 është disktuar në lidhje me të dënuarat në burgun e grave në ‘Ali Dem’, aty ku në mesin e të dënuarave është dhe një 19 vjeçare. Eva është dënuar me 2 dy...
Me anë të një postimi në Facebook, pedagogu Erion Kristo i është drejtuar me një mesazh Drejtorit të Policisë Rrugore z.Mitat Tola dhe Minsitrit të Brendshëm z.Sandër Lleshaj. Në reagimin e tij Kristo shprehet në lidhje me veprimtarinë e Policisë...
Fundi i vitit nuk do të jetë i qetë për socialistët. Në prag të Krishtlindjeve, socialistët do të mbledhin sot kryesinë për të analizuar thellësisht punën e qeverisë në këtë vit të parë të mandatit të dytë qeverisës, duke...
Tregu industrial i Laçit është përfshirë nga zjarri në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ngjarja është shënuar rreth orës 6:00. Shkaku ka qenë zjarri në një lokal afër tregut të qytetit i cili më pas ka përfshirë...
Kryetar i Zgjidhjes, Koço Kokëdhima këtë fund viti ka “zgjidhur” thesin me kartolina urimi, duke ju drejtuar cdo kryetari bashkie. Nga foto e redaksisë sonë shohim që sporteli i postës është mbushur me zarfat e Koços
Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme ambjentet e konvikteve të Rezidencës Studentore Universitare Nr.2, aty ku dhe ka ndjekur procesin e punimeve për rikonstruksionin total të godinave. Brenda muajit mars, ky projekt mbyllet shprehet Rama në faqen e...
Në emisionin Debati në Channel One të zhvilluar mbrëmjen e djeshme, gazetari Roland Qafoku ka goditur me komentin që ka bërë në lidhje me protestën e studentëve. Gjatë diskutimit në emison moderatori Qafoku ka ironizuar situatën duke u shprehur se,...

Shkarkohet kreu i Gjykatës Korçë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra Admir Belishtën, gjyqtar dhe kryetar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Korçë. Vendimi u mor nga trupa gjykuese e përbërë nga Olsi Komici, Lulzim Hamitaj dhe Genta Tafa. Sipas hetimit të KPK,...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË