E martë, 7 Korrik, 2020

Info

29 vjetori i PS-së/ Spiropali bën urimin e veçantë: Forcë politike e pakonkurrueshme, respekt për ata që investuan tek ajo besimin

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e Qeverisë, Elisa Spiropali, uroi sot socialistët për ditëlindjen e Partisë Socialiste, që sipas saj “udhëheq betejën historike për modernizimin, transformimin dhe integrimin e shtetit dhe të kombit tonë brenda vlerave të...

Rrënqethëse, dalin dëshmi të reja nga jetimorja e Shkodrës: Roja e futi vajzën në dhomë dhe dëgjuam të bërtiturat, pastaj…

Dëshmi të tjera për abuzime seksuale në Shtëpinë e Fëmijës në Shkodër janë publikuar ditën e sotme. Ndoi Rripa, i cili ka jetuar aty nga viti 2004 deri në 2013 konfirmon fjalët e Adriana Berishës dhe Ervis Zefit, dhe...

Befason Saimir Tahiri: Nuk jam larguar nga politika, do të flasë drejtësia!

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur pas përfundimit të seancës prej 6 orësh në Apel. Në fjalën e tij para mediave ai ka thënë se nuk është larguar asnjëherë nga politika, por dorëzoi mandatin për tu përballur me...

Ndërron jetë një grua e prekur nga Covid-19 në Spitalin Infektiv, MSH deklaratë zyrtare

Një 81 vjeçare ka ndërruar jetë ditën e sotme në Spitalin Infektiv. Sipas MSH, 81-vjeçarja vuante nga Insuficience multiorganore kronike të dekompensuar (kardiake, renale, metabolike, diabet insulinovartes). Ministria e Shëndetësisë: Nuk ka vdèkje nga COVID19, 81 vjeçarja ishte asimptomatike, ndërroi jetë...

Propozohet data 9 maj 2021 për zgjedhjet vendore

Maxhoranca përjashton mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme dhe avancon duke i propozuar presidentit Ilir Mtea një datë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare Kreu i grupit parlamentar Taulant Balla në një prononcim për median propozoi datën 9 maj 2021. “9 maj 2021...

Zhvillohet sot provimi i parë i Maturës Shtetërore, maturantët me doreza dhe maska

Ditën e sotme në orën 10:00 do të mbahet provimi i parë i Maturës shterore. Rreth 31 mijë maturantë do japin testin e gjuhës së huaj. Si kurrë ndonjëherë, ky provim i parë do të zhvillohet nën masa të larta...

Marko Gjuriq falenderon Qeverinë Hoti: Kosovën e quan “Provincë serbe”: “Lista Serbe do të vazhdojë të japë kontribut me punën e saj në qeverinë...

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovë dhe Metohi i Serbisë, Marko Gjuriq, e ka vlerësuar si të drejtë vendimin e sotëm të qeverisë së Kosovës për heqjen e ndalesës së tregtisë, duke thënë se ky vendim është dashur...

Reforma Zgjedhore i hap rrugën aplikimit të votës së emigrantëve

Bashkëkryetari socialist i komisionit të Reformës zgjedhore i përgjigjet opozitës parlamentare e cila sot u shpreh hapur se do të votojë kundër çdo ndryshimi eleketoral nëse nuk përfshihet vota e emigrantëve, depolitizimi i administratës zgjedhore dhe listat e hapura....

SKANDAL/ Ndalohet shefi i policisë Fushë Arrëz, përdhunoi në komisariat një vajzë

Është ndaluar shefi i Stacionit Policor Fushë Arrëz, i dyshuar për marrëdhënie seksuale me dhunë. Kjo ngjarje dyshohet të ketë ndodhur në vitin 2015, por është kallzuar së fundmi nga vajza, në prani të një psikologu. ''Bazuar ne provat e...

LAJMI I FUNDIT/ Mijëra qytetarë dhe aktivistë marshim kundër përdhunimit

Pas rastit të abuzimit të një 15-vjeçareje nga roja i shkollës dhe disa adoleshentë në Babrru, kanë nisur edhe reagimet e qytetarëve në vend. Ditën e sotme në orën 16:00 u lajmëruan disa tubime dhe marshime në Tiranë, Durrës dhe...
- Advertisement -

Latest News

Petro Koçi: Kombinati së shpejti një pol modern i kryeqytetit

Marjon Gorica/ Gazeta Ora Kryetari i sapo zgjedhur i PS për njësinë nr.6, Petro Koçi, e ka komentuar projektin e...
- Advertisement -

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin Qershor 2020, Lëvizja Vetëvendosje do...

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit Artificial” të Tiranës është mbajtur...

LAJMI I FUNDIT/ Humb jetën një tjetër mjek si pasojë e Covid-19

Ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 një tjetër mjek në vend. Ministria e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta këtë...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar. Ishte fat...