Shpallje
Mëngjesin e sotëm  gjatë mbledhjes së qeverisë për situatën post tërmetit kryeministri Edi Rama kërkoi që Tirana dhe Durrësi të zbukurohen për festat e fundvitit. Ai u shpreh se në qytetet e  prekura rëndë nga tërmeti...
Mes dhimbjes së madhe dhe lotëve, në Thumanë po bëhen nderimet e fundit në kujtim të dhjetra personave që humbën jetën nga shembja e tre pallateve, nga tërmeti i fortë që goditi Shqipërinë më 26 nëntor.
Tërmeti katastrofik tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, duke lënë pas të paktën 49 viktima, mbi 700 të plagosur dhe mijëra ndërtesa të shkatërruara. Mes familjeve që mbetën nën rrënoja ishte dhe familja Reçi,...
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhej në spitalin e Durrësit pas raportimeve të dëmtimeve nga tërmeti. Në një komunikim për gazetarët, Basha u shpreh se situata paraqitet stabël dhe puna mund të vazhdojë.
Kreu i shtetit, Ilir Meta ka kërkuar testimin e godinave pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin. Presidenti ka ndarë me ndjekësit e tij në faqen zyrtare e Facebook një këshillë të Zef Mazit, për nevojën...
Vijon të rritet bilanci i viktimave të tërmetit katastrofik, që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter, i ndjekur nga një sërë lëkundjesh të tjera të forta, duke e çuar në 40...
Një ditë më parë, gazetari Marjon Gorica, përmes një postimi në rrjetin e tij social, apeloi të gjithë deputetët dhe politikanët që të dhurojnë rrogët e tyre të muajit nëntor në shenjë solidariteti për ti ardhur në...
Autoriteti i Mediave Audiovizive këshillon të gjitha redaksitë e mediave që të jenë të kujdesshëm në përcjelljen e informacioneve që lidhen me tërmetet. Në një deklaratë, AMA kërkon nga gazetarët që mos intervistojnë të...
Mediat e prestigjoze ndërkombëtare si Reuters, New York Times, BBC News apo AFP vazhdojnë të pasqyrojnë situatën e rëndë në vendin tonë. “Shpresat për të gjetur të mbijetuar janë zbehur,”-e ka titulluar BBC artikullin...
Këngëtari Ermal Fejzullahu ka dhuruar plot 100 mijë euro për të prekurit nga tërmeti i fuqishëm dhe katastrofik i 26 nëntorit. Kjo është një shumë e konsiderueshme parash, po të marrim parasysh se shteti i Kosovës ka...

Përcjellni GazetaOra.com

417,631FansaPëlqeje
3,352NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË