Albin Kurti shfaqet në publik. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti është shfaqur sot për herë të parë në publik pas një pauze disa javëshe si pasojë e problemeve shëndetësore. Në...
Gazetari britanik pritet të shpallet person ‘Non Grata’ Gazetari britanik Graham Phillips nesër pritet të shpallet person i padëshirueshëm (non grata). Vendimi për Graham Phillips është dhënë nga ministri i Jashtëm...
Kompensimi i orëve të humbura po vazhdon të kundërshtohet nga SBASHK-u. Nga Sindikata thonë se besojnë që Gjykata do të vendosë në favor të tyre. Nëpër korridoret e shkollës “Sami Frashëri”...
Rezidenca Studentore Universitare Nr.2 është duke ju nënshtruar një pune intensive për rikonstruksionin e ambjenteve të përbashkëta në sektorin e mjekësisë. Në faqen e RSU2 kemi parë që është duke u punuar çdo ditë...
Rezidenca Studentore Universitare Nr.2 është duke ju nënshtruar një pune intensive për rikonstruksionin e ambjenteve të përbashkëta në sektorin e mjekësisë. Në faqen e RSU2 kemi parë që është duke...
Filloristëve nuk po iu shërbehet edhe qumështi krahas kifleve. Që nga 12 janari, filloristëve nuk po iu shërbehet qumësht, komunarët premtojnë se shpejtë do të rifillojë furnizimi. Po e bartë shujtën...
Komuna e Mitrovicës s’u jep leje bizneseve për punë të dielave. Është e diela e dytë që asnjë biznes afarist në komunën e Mitrovicës nga ora 11:00 nuk është i hapur.
Ambasadorja e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall ka thënë se taksa nuk është vendim i duhur. Ajo tha se vendi nga ajo vjen, është pro tregut të lirë dhe kështu sugjeron të veprojë edhe Kosova për të...
Keni bërë plane për javën që po vjen!? Së pari bëni mirë të shihni se ҫfarë moti do të mbretërojë. Gjatë fundjavës mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i...
Në Gjakovë sot një ndër pikat e ‘Viva Fresh Store’ Në mesditën e sotme në qytetin e Gjakovës është përfshirë nga zjarri objekti i “Viva Fresh Store”, raporton lajmi.net. Policia e...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË