E hënë, 6 Korrik, 2020

Info

Reforma zgjedhore, Soreca mbledh në zyrë ambasadorët

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, do të presë sot në zyrë ambasadorët e SHBA dhe Britanisë së Madhe si dhe përfaqësues nga ODIHR. Takimi do të zhvillohet në orën 11. Një ditë më parë Ambasadorja e SHBA Yuri Kim përgëzoi partinë...

Tiranë/ Aktivistët zhvillojnë protestë kundër vaksinave të COVID-19 dhe 5G-së

Dhjetëra aktivistë dhe mbështetës të teorive konspirative marshuan të martën në Tiranë kundër vaksinës së koronavirusit të ri COVID-19, të cilët e cilësuan si një mjet të elitave për të kontrolluar popullsinë. Alfred Cako,  botues librash konspirativë dhe njëkohësisht njëri...

Durrës/ Pallati shpallet i banueshëm, por lëviz gjysëm metri pas çdo lëkundje të lehtë

Më shumë se 6 muaj pas tërmetit, banorët e një pallati në Durrës mbeten ende të pasigurtë. Objekti është vlerësuar si i riparueshëm nga Instituti i Ind1ërtimit, por banorët thonë se ekspertët privatë kanë vlerësuar se ka lëvizur me...

Rregullat e reja, në plazh qytetarët do të ruhen nga ushtria

Ky sezon turistik do të jetë i pazakontë, edhe për faktin se forcat e armatosura do të zbresin sërish në terren, por kësaj here do të pozicionohen në plazhet e vendit. Qeveria ka miratuar vendimin për sezonin turistik, ku...

LAJMI I FUNDIT/ Itali, zbulohet se pacienti 1 ka qenë shqiptar

Ai quhet Xhoni Mustafaraj, është 18 vjeç, futbollist profesionist i kategorisë C me origjinë shqiptare e sëbashku me familjen jeton në Lodi. Për emisionin investigativ "Le Iene" ka rrëfyer historinë e sëmundjes së tij me Covid 19, nisur 3 javë...

FOTO/ Nis gjobitja e përdoruesve të biçikletave në Tiranë, ja rregullat e reja

Prej disa ditësh Policia Rrugore ka nisur gjobitjen për përdoruesit e bicikletave të cilët nuk respektojnë rregullat bazë të qarkullimit, si lëvizja në korsitë e dedikuara për biçikleta kur ato ekzistojnë dhe jo lëvizja në korsinë e makinave. Kodi...

Nesër fillon faza e dytë e rihapjes, nga kufijtë tek plazhet ja ku mund të shkoni lirisht

Duke filluar nga dita e nesërme (1 qershor) do të nisë faza e dytë të rihapjes së vendit, ku do të hapen çerdhet, kopshtet dhe plazhet, ndërsa transporti publik do të mbetet i bllokuar. Mes bizneseve që do të rifillojnë...

LAJMI I FUNDIT/ 23 raste të reja me koronavirus, kurba nuk njeh zbritje

Kurba e të infektuarve prej disa ditësh vijon të jetë e sheshtë, duke numëruar mbi 20 raste. Në 24 orët e fundit raportohen pozitive 23 raste të reja. Nga këta 19 prej tyre janë kontakte të rasteve të mëparshme ndërsa...

U martua me një vajzë 50 vjet më të re dhe tërhoqi nga 1 mln euro nga Bashkësia Islame, dorëhiqet kryemyftiu në Maqedoni

Jep dorëheqjen nga posti i Kryemyftiut te Bashkësisë Islame të Maqedonisë së Veriut Sylejman Rexhepi. Ai thekson se gjatë gjithë kohës sa ka qenë në krye të BFI ka punuar në ngritjen e arsimit të brezave të rinj dhe...

E mbajti 5 minuta gjurin mbi qafën e Floyd derisa e vrau, ja çfarë po ndodh me oficerin e policisë në Minesota

Protestuesit janë përplasur me policinë në qytete të ndryshme në të gjithë SHBA pas vrasjes së një shtetasi afro amerikan të parmatosur nga efektivë të policisë së Mineapolisit. Qindra persona kanë protestuar përpara Shtëpisë së Bardhë e cila është mbyllur...
- Advertisement -

Latest News

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit...
- Advertisement -

LAJMI I FUNDIT/ Humb jetën një tjetër mjek si pasojë e Covid-19

Ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 një tjetër mjek në vend. Ministria e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta këtë...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar. Ishte fat...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...