E enjte, 13 Gusht, 2020

Info

Thaçi publikon foto me Adem Jasharin, plasin akuzat e rënda: Tregoi popullit pse nuk ishe në Prekaz, ti e Veseli hajna të…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në profilin e tij në facebook, ka publikuar foto me komandantin legjendar Adem Jasharin. Por, me postimin e këtyre fotove, komentuesit kanë shpërthyer me akuza tronditëse për Thaçin. “Tregoj popullit pse nuk ishe ne Prekaz...

Gra që kullosin. Ma hanksh. Oj zojë mos klith – Fjalori i burrave politikanë në Kosovë ndaj grave

Në Kuvendin e Kosovës sot po mbahet seancë e jashtëzakonshme për dhunën në familje kur njëherit është edhe Dita Ndërkombëtare e Gruas, 8 Marsi. Para se të fillonte seanca, deputetë të Kuvendit të Kosovës, janë fotografuar me bluza me moton...

Dallimi i “Babës Haxhi” dhe “Babës Ilmi” në ndarjen e pasurive familjare

Ndryshe nga babai i kryeministrit Ramush Haradinaj, Ilmiu, i cili pronat familjare ua ka ndarë vetëm djemve, babai i Presidentit të Kosovës, babai i Hashim Thaçit, Haxhiu, ka ndarë pronat proporcionalisht mes djemve dhe vajzave të tij. Këtë gjë e...

SËRISH VJEN MARSI – ÇDO DITË ËSHTË 8 MARSI

Aktivistet dhe aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! më 8 mars në ditën ndërkombëtare të gruas, kanë zhvilluar një aksion simbolik duke shkruar tri parulla afër godinës së Qeverisë së Kosovës. Në mure u shkruan këto parulla. SËRISH VJEN MARSI ÇDO DITË...

Rast tipik se si shumë portale kërcënohen me telefonata!

Shkruan: Marjon Gorica Të veprojnë institucionet, askush nuk mund ta cënoj lirinë e medias! Ja me cfarë jam përballur sot Po na bëjnë presione cdo ditë, mos harroni media nuk është band kriminale. Një telefonat nga një numër i panjohur ka mbërritur...

Mbi dorëheqjen e Shpend Ahmetit nga Lëvizja

Përmes një komunikate Lëvizja Vetëvendjse është prononcuar në lidhje me largimin e Shpend Ahmetit nga ky subjekt politik. Lexoni të plotë komunikatën mëposhtë: Morëm vesh, jo pa zhgënjim, dorëheqjen prej organizatës sonë të kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetit. Ne...

131 vite nga hapja e shkollës shqipe

Nga mësues të përndjekur, që me ngulm dhe përkushtim të pakusht jepnin kontributin e tyre edhe në kohë të vështira të pushtimit, këtu e 131 vjet më parë, merr hov krijimi i mësonjëtoreve të para shqipe, për t'u konkretizuar...

Liberalizimi i vizave: padrejtësi, keqinformim, mashtrim (VIDEO)

Zyrtarët e BE-së kanë bërë padrejtësi karshi Kosovës në lidhje me një nga dy kushtet që kanë vendosur për liberalizimin, por ata e thonë të vërtetën sa herë që shprehen rreth këtyre kushteve. Ata thonë se ka dy kushte...

Analisti i njohur tallet me slloganin e ri te PDK’së

Drejtuesi i Lëvizjes FOL,Petrit Zogaj, ka komentuar sloganin e ri të Partisë Demokratike të Kosovës që u prezantua sot nga kreu i kësaj partie gjatë një tubimi me të rinjtë. Zogaj i cili njëherit është edhe analist dhe njohës shumë...

Leonora Jakupi “e vetmuar” bën homazhe në Prekaz! Ja kush e priti në Kullën e Jasharajve? (Foto)

Është marsi heroik, njëzet vjetori i rënies heroike të Jasharajve, muaji i legjendarit, i prijësit të luftës, Heroit Kombëtar Adem Jashari, shkruan “Kosovarja”. Qytetar nga e gjithë Kosova ia kanë mësyer Prekazit heroik e të larë me gjak 20 vite...
- Advertisement -

Latest News

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet...
- Advertisement -

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin...