Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Partia Socialiste kanë gjetur dakordësinë sa i takon shkurtimit të periudhës zgjedhore si dhe kapitullit të financimit të fushatës zgjedhore dhe kuotave gjinore. Zgjedhjet nuk do të mbahen më në qershor, por janë...
Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar së fundmi se në 24 orët e fundit janë testuar 173 qytetarë të dyshuar dhe kanë rezultuar pozitivë 25 persona. 24 të prekur janë në Tiranë dhe 1 në Durrës. Ndërkohë, ka ndërruar jetë një...
Një 66-vjeçar në Durrës ditën e sotme përplasi për vdekje një 8-vjeçar. Shtetasi Q.N., banues në Sukth është arrestuar në flagrancë. “Ky shtetas  më datë 25.05.2020, rreth orës 16:05, në fshatin Jubë, Durrës, duke drejtuar mjetin fugon, ka aksidentuar një fëmijë,...
Nga Shpëtim Nazarko (Në vënd të një editoriali) Po e shikoja me kërshëri fjalën që mbajti për librin e fundit të Mustafa Nanos historiani që për mua është më i madhi ndër të gjallët që i ka ngelur ende Shqipërisë, Profesor...
Ministria e Shëndetësisë ka dhënë së fundmi deklaratën e përditshme për shtyp, sipas së cilës thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 6 raste pozitivë. 4 raste janë në Tiranë dhe 2 në Shkodër, kryesisht kontakte të...
Epidemiologu shqiptar Ilir Aliahmeti ka folur për koronavirusin dhe ka qartësuar disa pikëpyetje lidhur me vazhdimesinë e jetës sonë normale, plazhit dhe lirisë pas kësaj pandemie. Ai ka treguar edhe sa të rrezikuar mund të jemi ne nga higjiena...
Një 46-vjeçar shqiptar ka qëlluar me armë ndaj bashkëshortes dhe e ka goditur me thikë në krah dhe kraharor. Çifti ndodhej në automjet dhe gjithçka ka ndodhur për shkaqe xhelozie. Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës...
Mjeku Pëllumb Pipero ka deklaruar ditën e sotme se Shqipëria e ka kaluar fazën e rrezikut nga koronavirusi. Ai ka thënë se tani është koha që vendi të hapet, kështu qytetarët të mund të ekspozohen dhe të fitojnë imunitet. “Shifrat...
Një tërmet ka lëkundur Durrësin minutat e fundit. Banorët kanë ndjerë lëkundjet e tërmetit dhe janë përfshirë në panik. Shumë banorë janë parë të dalin jashtë, ndërkohë që sipas EMSC lëkundjet kanë qenë 3 ballë.
Ambasadorja amerikane i ka dhënë një mesazh politikës shqiptare, duke mbrojtur rëndësinë e reformës në drejtësi. Ajo ka shënjestruar në të njëjtën kohë edhe marrëveshjet politike mes palëve, duke shprehur kundërshtinë e saj me këtë fakt. Ajo shkruan: “Shpresoj që të...

Përcjellni GazetaOra.com

411,103FansaPëlqeje
3,335NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË