6 C
Mitrovica
16 Nëntor, 2018 - 20:26:38
Shtëpi Info Shqipëri

Shqipëri

Atentati në Shkodër, drejtuesit e policisë dhe prokuroria zbarkojnë në vendin...

Menjëherë pas ngjarjes së djeshme në Shkodër, kupola e Policisë së Shtetit dhe Prokuror nga Tirana janë nisur drejt vendit të krimit. Nga Tirana ka...

Kam një mesazh sot, për gjithë të rinjtë e vendit tim

Nga Edison Balla/ Takoj shumë të rinj përditë, punoj me të rinj të ndryshëm, por fatkeqësisht dëgjoj pothuajse të njëjtën frazë nga goja e shumë...

Seanca plenare, ja dy projektligjet e ditës së sotme

Kuvendi i Shqipërisë sot do të mblidhet në orën 10:00 për të diskutuar një sërë çështjesh, të cilat janë parashikuar për rendin e ditës,...

Dy 31 vjeçarët e ekzekutuar në Shkodër, ngjarja e përsëritur në...

31 vjecari i vrarë mesditën e sotme në Shkodër ishte kushëri me Arjan Ferracakun, 31-vjeçarin e vrarë më 1 shtator po në Shkodër, ndërsa...

Hapja e Panairit të Librit, Kristo:Harxhoni ca lekë që të qytetërohemi

Sot është dita e parë e hapjes së Panairit të Librit në ambjentet e Pallatit të Kongreseve. Në këtë Panair, pritet një shumllojshmëri veprash,autorësh ,përkthime...

Krahasimi me Lleshin, reagon Demiraj: Fake News, isha në lirim

Ish ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka reaguar në lidhje me akuzat që kanë ardhur ndaj tij, përsa i përketë emërimit në kryet të...

Protestuan për banesat, shoqërohen banorët e Unazës së Re, deputetët e...

Mbrëmjen e sotme disa banorë të Unazës së Re janë shoqëruar drejt Komisaritatit Nr. 6, për shkak të protestës në lidhje me prishjen e...

Gjyqtarja e Apelit Vlorë në sitën e KPK-së

Një tjetër gjyqtare e Apelit të Vlorës ka rradhën për të kaluar në sitën e trupës gjykuese të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Bëhet fjalë...

Universiteti i Durrësit, një institucion që gllabëron çfarë do i del...

Drilon Hetemali/Është për të ardhur keq teksa sheh se në cfarë gjendje ndodhet aktualisht Universiteti i Durrësit, një institucion ky i arsimit të lartë...

Goditja e paligjshmërisë, tentoi të korruptojë punonjësen e Rinasit, arrestohet një...

Arrestohet një shtetas i cili tentoi të korruptojë punonjësen e Policisë Kufitare Rinas, me 50 Euro për të kaluar në hapësirën Schengen. Në drejtim të...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË