Deputeti Adriatik Alimadhi ka rezultuar pozitiv nga Covid-19. Kjo është bërë e ditur ditën e sotme. Ndërkohë mësohet se gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar. Ai ka rezultuar pozitiv me koronavirus, bashkë me bashkëshorten e tij. "Neës24" mësojnë se deputeti...
Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka realizuar një video ku ka dhënë detaje lidhur me procesin e mësimit nëpër shkolla. Ajo i është përgjigjur shumë pyetjeve që mundojnë nxënësit, duke dhënë informacionin e nevojshëm. Ajo ka folur edhe lidhur...
Është publikuar aplikacioni online se si do të aplikohet për lejen e daljes për të bërë pazar brenda orarit të lejuar të lëvizjes, 05:00-13:00. Kryeministri Rama: "Leja është automatike nëse keni smartphone apo një kompjuter dhe nga ana tjetër, nëse nuk...
Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e fundit të situatës së koronavirusit në vend. Nga 186 persona të prekur, janë shëruar 31 prej tyre, mes të cilëve edhe një mjek dhe një infermiere. I përkthyer në përqindje...
Më në fund kanë ardhur lajme të mira nga Ministria e Shëndetësisë. Në 24 orët e fundit janë testuar 102 persona, prej të cilëve janë zbukuar 12 raste të reja me Covid 19. Numri i rasteve pozitive është përgjysmuar...
Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar disa rregulla. Ato na udhëzojnë se si të veprojmë në kur dalim dhe futemi në shtëpi, për të mbrojtur veten nga Covid-19. Këto rregulla duhet të jenë patjetër pjesë e rurinës në funksion të...
Spitalit Infektiv i janë shtuar 3 pacientë të rinj pak momente më parë. Kamera e televizionit Fax Neës ka publikuar pamjet kur pacientët zbresin nga Ambulanca. Siç dihet kapaciteti i spitalit Infektiv është drejt ezaurimit të plotë, dhe pas mbushjes...
Dyshohet se koronavirusi, COVID-19 erdhi nga ngrënia e kafshëve të egra në Ëuhan, Kinë. Shkencëtarët kinezë kanë propozuar të përdorin një ilaç të ri, të prodhuar nga pjesë të kafsheve të egra, për të luftuar koronavirusin. Në listën e ilaçeve të...
Shkenctarët në botë janë bashkuar për të zbuluar një vaksinë ose një kurë për koronavirusin. Po ashtu ata të gjithë po punojnë për të zhvilluar metoda testimesh, që të jenë sa më të shpejta. Me shumë mundësi qeni mund të...
Mëngjesin e sotëm në Spitalin Infektiv ka humbur jetën pacient 66-vjeçar nga Fieri, i konfirmuar me Covid-19, i cili pësoi vdekje të papritur (infarkt). “Pavarësisht ndihmës së menjëherëshme të stafit mjekësor, 66-vjeçari që vuante nga sëmundje kronike pulmonare, hipertension, hemorragji...

Përcjellni GazetaOra.com

413,354FansaPëlqeje
3,340NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË