Vrasja e bujshme në zonën e ish bllokut që tronditi Tiranën disa ditë më parë është duke u hetuar intensivisht. Policia e shtetit ka arrestuar 3 persona, miq me...
Nga Ana Abdi/ I Nderuar z. Taulant Muka, Më lër të të them që kur dëgjova për ty, për CV-në tënde, mu bë qejfi që u vure si Zv/Ministër i Arsimit. Sa dëgjova për punën tënde kërkimore, CV-në dhe denoncimin...
Nësë ka një institucion në Shqipëri që nuk kryen thuajse asnjë funksion në dobi të qytetarëve të saj, ajo është Autoriteti i Kontrollit Ushqimor. Tregjet ushqimore në Shqipëri janë të tejmbushura me ushqime të pakontrolluara,...
Një nga ngjarjet e shumë komentuara të momentit është ajo e Xhisiela Malokut, vajza nga Fushë Kruja e cila ngriti në këmbë të gjithë vendin me deklarimet e saj, përsa i përketë ngjarjes me djalin e deputetit Rrahman Rraja. Një...
Marsida Qatja i ka habitur të gjithë me statusin e fundit, teksa flet për vdekjen. “Një vdekje e bukur, i jep nder gjithë jetës. (Francesco Petrarca)”, shkruan ajo. Çdo ditë e më shumë, ajo...
Nga Eleanor Rose/ E lindur në Sarajevën e kohës së luftës nga një nënë që ishte përdhunuar në një kamp ndalimi, më pas e rritur nga prindër birësues në Britani, Lejla Damon u rikthye në Bosnjë-hercegovinë për të kërkuar të...
Nga Marjon Gorica/ Përpara se të nisja këtë shkrim isha duke parë disa postime në Instagram. Në një ndër to mu shfaq Aurela Gaçe e cila sapo kishte publikuar një foto me vajzën e vogël Abigail. Ishte një foto e cila...
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Lushnje ku një person ka humbur jetën pasi e kanë qëlluar me armë në kokë. Bëhet fjalë për ish krye plakun e fshatit Shegas të Lushnjes Qemal Halla. Ish kryeplaku i fshatit Shegas...
Riselda Sejdia pedagogia e Universitetit të Arteve e mbajtur si një nga femrat më seksi të rrjeteve sociale, ka publikuar fotot më të fundit nga bregdeti. Ajo ka vendosur të ekspozohet si një adoleshente në rrjetet sociale duke treguar nga...
Media dhe opinioni publik është tronditur nga skenat e rënda që kanë dal nëpër rrjete sociale e kudo për vrasjen e shqiptarit Albert Bako në burgun grek Koridhalo.

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË