Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet e një depresioni të rëndë për shkak të varfërisë ekstreme të familjes së saj dhe pamundësisë për të gjetur një vend pune....
Dyshohet se koronavirusi, COVID-19 erdhi nga ngrënia e kafshëve të egra në Ëuhan, Kinë. Shkencëtarët kinezë kanë propozuar të përdorin një ilaç të ri, të prodhuar nga pjesë të kafsheve të egra, për të luftuar koronavirusin. Në listën e ilaçeve të...
Hendrik Streeck është një virolog gjerman. Kjo është një intervistë e tij për simptomat e reja të Covid 19, testet e shpejta dhe vdekjet që janë shumë të larta. -Profesor Streeck, ju jeni duke hulumtuar një vaksinë kundër HIV, tani...
Presidenti amerikan, Donald Trump po aktivizon Ligjin për Prodhimin e Mbrojtjes, që do t’i jepte mundësinë administratës së tij që të detyrojë industrinë amerikane të prodhojë artikuj mjekësorë që janë në sasi të pamjaftueshme, në luftën kundër pandemisë së...
Është shënuar ditën e sotme viktima e 5-të nga koronavirusi në vendin tonë. Personi që ka humbur jetën është një 48-vjeçar, ndërsa kanë qenë familjarë të tij ata që e kanë konfirmuar lajmin, edhe në rrjetet sociale. Mësohet se 48...
Një tjetër person ka ndërruar jetë nga Covid 19 mëngjesin e sotëm. Pacienti 43-vjeçar i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili ndodhej në terapi intensive. 43-vjeçari është viktima e katërt i prekur nga COVID-19 në Shqipëri. Pas...
Video e mëposhtme është një manual i publikuar në BBC, për të dalluar nëse po kaloni një grip të thjeshtë apo jeni të prekur nga koronavirusi. Përkthimi i Videos: Kollë e thatë e vazhdueshme, ethe...? Teshtima, hundë të rrjedhshme, dhimbje koke? Temperaturë... Sa...
Deputetja e LSI-së njëherësh dhe kryetarja e forumit rinor,Floida Kërpaçi, me anë të një postimi në Facebook ka risjell dhe njëherë në vëmendje marshin e shumë komentuar të të rinjve në Jal. Në postimin e saj Kërpaçi e quan marshin...
Shkenctarja shqiptare e cila punon në Universitetin e Oxfordit, ka dhënë detaje lidhur me përhapjen e Covid 19. Ajo thotë se Covid 19 nuk mund të jetë krijuar nga njeriu. Këtë detaj Detina Zalli e ka shprehur në një...
Janë shpallur pasditen e sotme fituesit e llotarisë Amerikane.Në ndryshim nga vite më parë, në këtë vit Amerika zgjodhi që të publikoj listën e fituesve me datë 15 maj. Për të parë nëse je përzgjedhur në llotari duhet të klikoni...

Përcjellni GazetaOra.com

413,354FansaPëlqeje
3,340NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË