Pasditen e sotme është mbajtur mbledhja e Këshillit Bashkiak, ku mori pjesë dhe Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj I cili mbajti një fjalim. Në lidhje me garën për Bashkinë Z. Veliaj është shprehur se , PD-ja nuk ka asgjë për...
Që Ilir Meta i ka qejf femrat e bukura, kjo dihet me kohë. Janë përfolur shumë femra si të dashurat e presidentit Meta. Besojeni, kreu i shtetit ka patur sukses me gjininë femërore, ose më saktë pushteti i tij. Pushteti të...
Presidenti amerikan Donald Trump ka nisur një luftë ekonomike me të gjithë vendet e botës, pasi vendosi të aplikojë tarifa shtesë për importet e çelikut dhe aluminit. Kina dhe Bashkimi Europian janë vendet më të prekura nga ky vendim, ndërsa...
Donald Trump i ka thënë Theresa Mayt se ajo duhet të padisë Bashkimin Europian dhe jo të negociojë me të. Këtë e pranon vet kryeministrja britanike për BBC-në. Të premten, presidenti amerikan tha në një konferencë të përbashkët për shtyp...
Deputeti i Partisë Socialiste Ulsi Manja ka reaguar pas akuzave nga ana e Lulzim Bashën si bashkëpunëtor në ‘Toyot-an’ e kapur nga policia brenda së cilës gjendeshin miliona euro. Manja është shprehur se do t’i drejtohet gjykatës për akuzat nga...
Unaza e Re është një nga zonat e cila ka pësuar së tepërmi ndryshime përsa i përketë demografisë dhe infrastrukturës. Ndër vite vuajti problematikën e menaxhimit administrativ ku shpesh herë "nuk dihej" ndarja ndërmjet komunës e bashkisë, gjë e...
Nga BIRN ALBANIA Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori perballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare me vlerë rreth 58.7 milionë lekë, ndërkohë që të ardhurat ndër vite llogariten në 99.7 milionë lekë.Kryetari i Gjykatës së...
Pas takimit të Edi Ramës me të rinjtë e FRESSH në kampin e Jalës, ka reaguar kryetari i forumit rinor të Partisë Demokratike. Me anë të një postimi në Facebook Këlliçi shkruan: Rama u mbajti dje leksion të rinjve, në “Akademinë...
Paraditen e sotme, Policia bën me dije përfundimin me sukses të Operacionit "Maqellara" në qytetin e Dibrës. Një grup të rinjsh, vjedhës banesash janë kapur nga policia, njëri prej tyre është ende në kërkim. Të arrestuarit janë: Resmi Jakimi, 31 vjeç, banues...
Nga Ilirjan Blloshmi- Thonë se njeriu vdes kur nuk i mbetet dinjitet më. Sot Edi është gjallë por Rama politikan “vdiq” mbrojtja që i bëri Xhafës, thjeshtë e ka bërë Ramën një fantazmë që ecën mbi tokë, një fantazmë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË