U përfol shumë mediatikisht për një lëvizje të mundshme të moderatorit Blendi Fevziu drejt Top- Channel. Kudo qarkulluan lajme dhe vlera monetare të cilat kishin bërë të mundur blerjen e gazetarit, duke kaluar në televizionin rival të Klan. Por sic duket...
   Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në aksin e rrugor Elbasan-Librazhd. Një automjet për shkak të motit të keq  ka humbur kontrollin e drejtimit të mjetit dhe është përplasur me bordurën anësore të rrugës duke e shkatërruar...
Nga Luan Rama Edhe pak ditë na ndajnë nga marrja e vendimit, nëse Këshilli Europian do t’i çelë ose jo negociatat me Shqipërinë! Mirëpo, Kuvendi i marrë peng nga arbitrariteti dhe arroganca e maxhorancës së qeverisë së drogës, Kuvendi i zhurmës...
Vazhdon të ketë ende tërmete të vazhdueshme në territoret pranë Tiranës. Gjatë natës deri në orët e mëngjesit janë shënuar sërish 4 të tillë. Sipas ekspertëve kjo vjen si pasojë e tërmetit të fuqishëm të pak ditëve më parë. 1-Tërmeti i...
Ish-ministri i Transportit në Qeverinë “Rama 1” dhe ish-ministri i Ekonomisë dhe zv/kryeministër në Qeverinë “Berisha 2”, Edmond Haxhinasto, mban mbi supe një sërë skandalesh. Risjellim në vëmendje, përfshirjen e tij në skandalin me tenderin e koncensionit të Rrugës...

DY KOKAT E KOMBIT

Nga Eduart Ndocaj, kryetar i PBDKSH- Miq demokrat e socialist, gjithë këto ditë kam menduar se çfarë dhurate t'ju bëj për Bajram dy kokave më të shquara të Kombit dhe sot frymëzimit tim ju bashkua dashuria për shpëtimtarët dhe...
Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, ka braktisur pas fjalës së tij mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit për Vettingun Ai u shpreh se Vettingu i politikanëve është një proces që s’duhet shtyrë asnjë moment më shumë. “Nuk besoj...

Flaka e Futbollit

Nga Artan Kafexhiu  Me ne fund, sapo mbaroi kampionati boteror i futbollit. Pergjate dhe pas, eventi sportiv ndez e le diskutimet qe e kalojne sferen thjeshte sportive. Sporti, dhe futbolli ne vecanti, eshte edhe arena ku ngre koken tribalizmi, esenca...
Ndonëse më herët ishin publikuar vetëm disa foto se si do jetë godina e re e Teatrit Kombëtar, së fundmi është publikuar edhe videoja që qartëson gjithçka se si do jetë shtëpia e artistëve brenda dhe jashtë saj. Projekti i...
Nënkryetari i LRI-së Klevi Pojana ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet në lidhje me ndërprejen e energjisë elektrike në Gjirin e Jalit, shkaktar i së cilës është kryeministri Rama! REAGIMI I PLOTË: Gjiri i Jalit...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË