Nëse ju ka rënë rasti të shihni nëpër filma, lajme të ndryshme apo fotografi të ushtarakëve amerikan dhe keni vënë re që simoli I vendosur në krahun e tyre është ndryshe nga origjinali. Të gjithë jemi kureshtar pse ndodh...
Paraditen e sotme Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka bërë një thirrje të fortë për institucionet shqiptare lidhur me fëmijët e mitur që përfshihen në ngjarje kriminale. Në një konferencë të organizuar nga Ministria e Drejtësisë “Drejtësia për të...
Në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Londër, ku janë pjesëmarrës një pjesë e madhe drejtuesish të vendeve të Bashkimit Europian po zhvillohen punimet mbi ecurinë e këtyre vendeve. Në fjalimin e komisionerit të Zgjerimit Johannes Hahn është vendosur si...
Gjyqtari i gjykatës së Lartë Admir Thanza është përlotur gjatë seancës dëgjimore përpara Kominisionit të Pavarur të Kualifikimit. Nga verifikimet ka dal që Thanza rezulton i dënuar në vitin 1999 në Itali me 40 ditë burg dhe 100 mijë euro...
I ftuar në emision “Opinion” Maks Velo ka rrëfyer një histori të ndodhur vite më parë me një vajzë simpatike franceze. Vajza e quajtur Odile Daniele u njoh me Velon në bibliotekë në një kohë kur ndalohej që të...
Paraditen e sotme përpara ILDK-së është marrë për shqyrtim rasti i Gjyqtarit Admir Thanza, përfaqësues në Gjyakatën e Lartë. Sipas tre kollonave kryesorë të kontrollit, pastërtisë së figurës. Pasurisë dhe aftësisë profesionale, Thanza rrezikon të futet në rrjetën e...
Gazetari serb Stefan Cvetkovic i cili ka qenë duke hetuar vrasjen e Oliver Ivanoviç në Mitrovicë është rrahur brutalisht nga persona të pa identifikuar. Lajmin e ka publikuar në faqen e tij të Facebook vetë gazetari i cili shprehet se...
Nga Erlis Hereni, ish këshilltar i Ministrit të Brendshëm. Krismat në “HAVANA Beach” ishin shkundja e rradhës (pas tërmeteve) në këtë verë tropikale që po kalojmë, here të nxehtë si shkretëtira e herë të ftohtë si acari. Jo se në Shqipëri...
Me një makinë të mbuluar me lule, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan mbërriti në Parlamentin e vendit, ku u betua për mandatin e dytë radhazi si president, por të parin me fuqi ekzekutive. Që nga kjo e hënë, Turqia...
Prokuroria për Krime të Rënda Tiranë ka dërguar për gjykim procedimin penal të ngjarjes së 14 korrikut 2017, ku në fshatin Bago të Kavajës u kapën 1,3 ton kanabis. Në përfundim të hetimeve, organi i akuzës ka arritur në konkluzionin...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË