Nga Artur Ajazi Partia Demokratike, duke mos u bazuar mbi asnjë program dhe platformë opozitariste, dhe duke harruar punët e saj të shumta, nuk po le njeri dhe institucion pa u marrë, duke nisur nga Ministria e Brëndshme, Prokuroria e...
Kylian Mbappe është njeriu i momentit në Botërorin që po luhet në Rusi pas fitores që Franca mori kundër Argjentinës. Së fundmi është zbuluar edhe ‘sekreti’ i kësaj paraqitje të jashtëzakonshme të 19-vjeçarit. Në shkallët e stadiumit është parë...
Një plan i ri është miratuar ditën e sotme në Parlamentin Europian për të verifikuar udhëtarët, të cilëve nuk iu duhet viza për të hyrë në zonën Schengen. Ky plan, sipas Bllokut, është i ngjashëm me Sistemin Elektronik të Shteteve...
Deputeti socialist, Besnik Bare, duke folur nga foltorja e Kuvendit është shprehur i sigurt se Teatri i ri Kombëtar që do të ndërtohet do jetë një godinë e denjë. Sipas tij opozitës nuk i intereson teatri, por në mënyrë...

Scherzinger “djeg” Mykonosin

Nicole Scherzinger e ka festuar ditëlindjen e saj të 40-të në maksimum, në Londër dhe Mikonos. Këngëtarja bukuroshe ka lumturuar edhe njëherë ndjekësit e saj në Instagram me postimet tepër të “nxehta” nga ishulli grek. Duke nxjerrë në pah asetet e...
Me nisjen e sezonit turistik janë shtuat edhe masat për kontrollet ndaj sigurisë ushqimore në vend. Në kuadër të këtij aksioni, AKU Sarandë, në rrugën nacionale Sarandë-Ksamil, vendi i quajtur ‘Manastir’, ka bllokuar një sasi prej 86 kg peshk,...
Është thjesht çështje orësh dhe maksimumi ditësh, por gjithsesi Cristiano Ronaldo mund të konsiderohet si një futbollist i Juventusit. Pas lajmeve se portugezi do të kalojë në “Seria A”, madrilenja “AS” ka shkuar më tej duke zbuluar edhe detaje të...
Ndonëse ministrat e kabinetit të Edi Ramës janë larguar të gjitha nga seanca plenare, deputetët e opozitës vazhdojnë me diskutimet e tyre kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Gjithashtu shihet dhe mungesa e kryetarit të Kuvendit, seancë të cilën momentalisht po...
Fjala e kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi në Parlament Të nderuar kolegë! Vijmë sot në ritualin politik për të thënë disa fjalë në Parlament, për të kuptuar se çfarë ndodh vërtet. Në fakt do të diskutojmë sot lidhur me ligjin...
Paraditen e sotme Ambasadori amerikan Donald Lu ka dhënë një prononcim për median. Në fjalën e Lu-s ka rënë në sy dallimi që ka bërë në qeverisjen e socialistëve për çështjen e pa finalizuar të ndalimit të Klement Balilit....

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË