Unë nuk mendoj se çdo koncension, ose PPP, është një vjedhje apo një aferë korruptive. Por ky shërbim që ka nisur të aplikohet së fundmi në shërbimin e transporteve, është padyshim një vjedhje e shëmtuar, një pisllëk që duhet...
Pas deklaratës së përfaqësuesve të tre institucioneve kryesore të cilët lidhen me situatën e krijuar në Unazën e Re, ku do të nisi aksioni i prishjes së disa qindra objekteve me qëllim ndërtimin e një rruge dytësore, kanë ardhur...
Zgjedhjet vendore do të mbahen më 30 qershor 2019, kështu është shprehur zyra e shtypit e Presidencës, e cila me anë të një njoftimi ka pasqyruar dekretin e Presidentit Ilir Meta. "Në mbështetje të nenit 92, shkronja “gj” dhe nenit...
Lediana Hoxhaj/ Ditën e djeshme banorët e zonës së njohur si “Astiri” kanë protestuar duke bllokuar kalimin e makinave. Arsyeja e protestës ishte mbrojtja e pronave, shtëpive dhe bizneseve të cilat është lajmëruar se brenda një afati 2-javore do shemben...
Nga Dajana Zeqo Dukuria e emigrimit në Shqipëri është bërë një problem mjaft shqetësues vitet e fundit. Sipas studimit të realizuar, “Trende të reja në emigracionin potencial nga Shqipëria”, të Qendrës për Studime Ekonomike dhe Sociale, mbështetur nga Fondacioni Friendrich-Ebert...
Përgjatë fundjavës Policia Rrugore e Tiranës ka ndërmarr masa për parandalimin e aksidenteve rrugore apo për të evidentuar dhe ndëshkuar ata drejtues mjetesh që drejtojnë mjetin nën efektin e alkoolit Nga konstatimet në terren gjatë dy netëve të fundjavës,...
DASHI Nuk do të mungojnë debatet sot me partnerin. Shkak mund të jetë një person i tretë i cili i ka ngatërruar gjërat mes jush. Në dashuri duhet të tregoheni më tolerant dhe mirëkuptues. DEMI Në qoftë se jeni çift, mbrëmja do...
Nga Marjon Gorica Prej vitesh Koli, ashtu siç e thërrisnin të gjithë, ka lënë gjurmë në memorien e shumë miqve, kolegëve, të afërmve apo dhe patriotëve të tij. Disa e kanë njohur Kolin vetëm nga ekrani, si një demokrat i denjë...
Nga Edjon Maliqi/ Kur bie fjala për turizmin në Shqipëri kam përshtypjen se të gjithe jemi dakord që ky dimension i ekonomisë në vendin tonë ka pësuar rritje në tre vitet e fundit. Sigurisht që kjo ka ndikuar në rritjen...
Nga Orges Karaj Në një shoqëri në zhvillim e sipër si e jona, ndikimi i medias në situata të ndryshme sociale është shumë i madh. Në shoqërinë tonë ku televizioni shikohet si e vërteta më e madhe, media ka në...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË