Sot është dita e parë e hapjes së Panairit të Librit në ambjentet e Pallatit të Kongreseve. Në këtë Panair, pritet një shumllojshmëri veprash,autorësh ,përkthime si dhe botime nga shumë shtëpi botuese.Tashmë ,siç është bërë traditë ,në mbyllje të këtij...
Ish ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka reaguar në lidhje me akuzat që kanë ardhur ndaj tij, përsa i përketë emërimit në kryet të ministrisë së Brendshme. Ai po ashtu si Sandër Lleshi ka pasur një karrierë të gjatë...
Mbrëmjen e sotme disa banorë të Unazës së Re janë shoqëruar drejt Komisaritatit Nr. 6, për shkak të protestës në lidhje me prishjen e banesave dhe bizneseve të tyre. Aktualisht, ora po kalon 22:30 të mbrëmjes dhe në Komisariatin 6...
Një tjetër gjyqtare e Apelit të Vlorës ka rradhën për të kaluar në sitën e trupës gjykuese të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Bëhet fjalë për Alma Liçaj, kryetare e Gjykatës së Apelit të Vlorës. Gjyqtarja është e...
Drilon Hetemali/Është për të ardhur keq teksa sheh se në cfarë gjendje ndodhet aktualisht Universiteti i Durrësit, një institucion ky i arsimit të lartë i cili duhet të kontrollohet e vënë përpara drejtësisë. Teksa ndodhesh në godinën e zonës së...
Arrestohet një shtetas i cili tentoi të korruptojë punonjësen e Policisë Kufitare Rinas, me 50 Euro për të kaluar në hapësirën Schengen. Në drejtim të parandalimit të azilkërkimit, u është refuzuar dalja 88 shtetasve të cilët nuk plotësonin kriteret për...
Një i ri banues në Patos ka rënë në prangat e policisë në kuadër të operacionit ‘Ndëshkimi i të fortëve’. Albert Urlateanu, quhet 24 vjecari i arrestuar në flagrancë, ku gjatë një kontrolli në mjetin e tij tip ‘Mercedes...

Meta me tren drejt Marsejës

Presidenti Ilir Meta duket se ka zgjedhur transportin me tren për të udhëtuar për në Marsejë. Kreu i shtetit ndodhet për një vizitë në Francë, ku ka zhvilluar një takim me homologun francez, Emmanuel Macron. "Rrugës për Marsejë, së bashku me...

Ne hymë në BE

Nga Ardit Bido, Drejtor i Përgjithshëm i Arkivave Prej pak ditësh Arkivat Shqiptare kanë plotësuar kriteret dhe janë bërë pjesë e organizmit më vital të Bashkimit Evropian në fushën e arkivave: Portalit të Arkivave Evropiane. 🇪🇺 Zhvillimet teknologjike në Drejtorinë e...
Nga Marjon Gorica/Sot vajza e madhe e Aurela Gaçes, feston 7 vjetorin e lindjes. Me anë të një postimi në Facebook, Aurela shpreh momentin e parë të ardhjes së saj në jetë të Grace, duke e cilësuar të qarën...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË