Gazetari dhe aktivisti i shoqërisë civile Marjon Gorica ka reaguar me anë të një postimi në Facebook përsa i përketë kartës së famshme të studentit. Në reagimin e tij Gorica përmend faktin se diçka e tillë ka mbetur vetëm në...
Për Erion Isain dhe të tjerë: Po pija kafen e paraprovave Erion dhe lexova ato rreshta qe ke shkruar për situatën e teatrit..Me ra në sy krahasimi që i bën kolegëve të tu me minjtë e teatrit..pastaj i quajte mitingarë...
Nga Xhoi Jakaj- Nga burrëria vjen gjithçka, deri tek vrasjet e vajzave të grave pa ju 'dridhur qërpiku'. Duke lënë edhe pjellën e tyre në mëshirë të fatit mes katër rrugëve,Pikërisht, kjo burrëri e 'injektuar' që në vegjëli nga...
Pas vizitës së kryeministrit Rama në Dibër, deputeti i LSI-së Përparim Spahiu ka reaguar në Facebook në lidhje me Rrugën e Arbrit. Duke i’u referuar kohëzgjatjes së punimeve deri në përfundimin e saj, Spahiu u shpreh se ky është një...
  Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, i shpreh ngushëllime Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për humbjen e babait! “U prehtë në paqe dhe i qoftë i lehtë dheu i Kosovës martire babait tuaj të nderuar i dashur Ramush, babait hero që...
Të shumta kanë qenë reagimet në lidhje me ndërtimin e teatrit të ri dhe mënyrë që kanë zgjedhur drejtuesit e institucioneve që të veprohet në të. Një nga komentet që ka ngjallur debat ka qenë dhe ai i gazetarit Ardit...
Janë identifikuar dhe arrestuar dy të rinjtë të cilët u shfaqën në një video të shpërndarë në rrjetet sociale teksa godisnin e dhunonin një qen deri sa i morën jetën atij. Ngjarje kjo për të cilën bëri që deputeti i...

DY KOKAT E KOMBIT

Nga Eduart Ndocaj, kryetar i PBDKSH- Miq demokrat e socialist, gjithë këto ditë kam menduar se çfarë dhurate t'ju bëj për Bajram dy kokave më të shquara të Kombit dhe sot frymëzimit tim ju bashkua dashuria për shpëtimtarët dhe...
Nga Marjon Gorica-Matrixi tashmë del e komenton indinjatën e një grupi të rinjsh të cilët vepruan sipas perceptimit të tyre, por duke i kushtuar më tepër vëmendje seç duhet. Llumi dhe impulsiviteti u bënë sëbashku duke na ofruar skenën ironizuese...
Mëngjesi i kësaj të premte i ka gjetur besimtarët musilmanë të mbledhur së bashku në bulevardin Dëshmorët e Kombit për të falur namazin në ditën e Fitër Bajramit. Kryetari i Komunitetit Mysliman, Skender Bruçaj u lut që Zoti t’i ketë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË