Pas akuzave të shumta që kanë përfshirë Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, pritet që shumë shpejt të largohet nga posti që ai mbanë, por kush mund të vendoset në vend të tij? Në shumicën e rasteve përflitet për deputetin Taulant...
Anëtari i kryesisë, nënkryetari i LRI-së Klevi Pojana me anë të një postimi në Facebook ka reaguar për aktualitetin në vend. Në fjalën e tij Pojana ka ironizuar rolin që po mbanë Avokati i Popullit duke qenë neglizhent me gjithçka...
Policia Rrugore e Tiranës ka vazhduar këtë fundjavë planin operacional ‘Tispol Maj 2018’, në kuadër të marrjes së masave për shkelësit e legjislacionit rrugor dhe debitorët. Kontrolle të përqendruara nga Policia Rrugore e Kryeqytetit, ku u konstatuan: • 32 drejtues mjetesh...
Policia Rrugore si cdo fundjavë ka marr masa për parandalimin e aksidenteve të ardhura si pasojë e papërgjegjshmërisë së drejtuesve të automjeteve. Gjatë mbrëmjes së djeshme janë konstatuar disa drejtues mjetesh nën efektin e alkolit të cilët qarkullonin me shpejtësi...
Dy persona kanë rënë në prangat e policisë në Korce, pasi dyshohen si bashkëpunëtorë në trafikimin e lëndëve narkotike. Atyre u janë sekuestruar rreth 121 kg bimë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa në pyllin e fshatit Vidohovë-Devoll më 25 mars...
Disa komente midis gazetarëve në rrjetet sociale shpesh herë vënë në dukje situatën e rëndë në të cilën ndodhet Shqipëria. I tillë është dhe reagimi i gazetares Anduela Ndreu e cila me anë të një statusi në Facebook ka reaguar...
Ka reaguar për herë të parë kryeministri Rama pas videos së bërë publike nga Lulzim Basha për personin që ka përgjuar vëllain e Fatmir Xhafajt në lidhje me trafikimin e lëndëve narkotike drejt Italisë. Në postimin e tij ku bashkëngjit...
Një rast i padëgjuar më parë është publikur ditën e sotme në ‘Dosjen Investigative’ në Channel One të gazetarit Elio Laze. Bëhet fjalë për një nga kompanitë taksi në Tiranë e quajtur ‘Green Taxi’. Prej disa kohësh kësaj shoqërie i...
Ish deputeti Eduart Ndocaj shkruan për historinë e familjes së tij: Don Ndoc Suma(Ndocaj) Dom Ndoc Suma (Nënshat, 31. 07. 1887 – 22. 04.1958) vdiq 2 vjet mbasi ishte liruar, i shkatërruar nga burgu, ku u torturua me akuza për të...
Kreu i Grupit Parlamentar i LSI-së Petrit Vasili, i ftuar ditën e sotme në Ora Neës ka reaguar me akuza ndaj kryeministrit Rama për konferencën që zhvilloj me deputetët e Partisë Socialiste. Sipas Vasilit ai duhet të ndiqet penalisht. Petrit Vasili:...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË