“Burberry”, marka luksoze britanike e modës, ka shkatërruar rroba të pashitura, aksesorë dhe parfume me vlerë 28.6 milionë paundë, ose mbi 32 milionë euro vitin e shkuar, me qëllim mbrojtjen e emrit të tij. Vlera totale e mallrave të shkatërruar...
Nga Robert Aliaj  Grupi i pavarur për mbrojtjen e Trashëgimisë, do të mbështetet në politikat ekonomike të rinovimeve të ndërtesave historike, nga e cila del qartë që vlera ekonomike e ndërtesave të vjetra nuk duhet të bazohet thjesht vetëm tek...
Intervista e Deputetes së LSI-së, Floida Kërpaçi për emisionin “Intervista e Mbrëmjes” në ChannelOne.   Seanca plenare nuk zgjati shumë, votimet e dy projekt ligjeve të rëndësishme, përkatësisht për magjistraturën dhe kodin rrugor u shtynëpër të hënën. Sërish PS i...
Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi në kulmin e sezonit veror ka prezantuar sot 16 zonat prioritare për zhvillimin e turizmit. Që nga bregdeti dhe deri tek malet Klosi tha se Shqipëria ka një mundësi të artë për të zhvilluar turizmin...
Një i ri nga Palestina bëri që salla dhe juria e ‘Arabs got Talent’ të përloten me performancën e tij prekëse. Ai përmes lëvizjeve të tij performoi krimet e luftës që përfshinë Palestinën. Gjithcka nisi duke qeshur pa e kuptuar...
Ejlli më përpara ka qënë në një lidhje dashurie prej vitesh me vajzën e ish kryeparlamentares Jozefina Topalli. Ndarja e tij nga Megi u mediatizua dhe tashmë Ejlli vjen me një deklaratë në profilin e tij në facebook.  “Të gjesh...
Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori u përball sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për t’ju nënshtruar kështu vettingut. Pas mbarimit të seancës Zaganjori ka dhënë  një deklaratë për mediat. Zaganjori pohoi se ishte njeri i ligjit, ndaj...
Një aksident i rëndë ka ndodhur diten e sotme në “Rrugën e Kombit”  nga të dhënat paraprake mësohet se nuk ka viktima por vetëm të plagosur. Aksidenti ka ndodhur pak minuta më parë para hyrjes së Tunelit në Kalimash. Në videon...
Nga BIRN ALBANIA Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori perballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare me vlerë rreth 58.7 milionë lekë, ndërkohë që të ardhurat ndër vite llogariten në 99.7 milionë lekë.Kryetari i Gjykatës së...
“E surprizuar nga ndryshimet që pashë në Tiranë”, ishin fjalët e Presidentes së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, e cila në vijim të vizitës së saj në Shqipëri, u prit sot në një takim të veçantë nga kryetari i Bashkisë së...

Përcjellni GazetaOra.com

414,326FansaPëlqeje
3,342NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË