E shtunë, 11 Korrik, 2020

Shqipëri

500€ pistoleta, arrestohet në flagrancë i riu në Elbasan

Një shtetas nga maqedonia është arrestuar nga Policia e Elbasanit pas një  informacioni të siguruar në rrugë operative. Ky shtetas do të shiste armë të tipit pistoletë, vlera e të cilave shkonte 500€/copë. "Në  vendin e quajtur fshatin Urake, qyteti i...

Këshilla/ Ja orari se kur nuk duhet të frekuentohet plazhi

Meqënëse jemi në stinën e verës duhet të informohemi paraprakisht dhe për disa kushtëzime me qëllim pasjen e një shëndeti sa më të mirë. Rrezet e forta të diellit përgjatë kësaj stine mund të shkaktojnë sëmundje të rrezikshme të lëkurës,...

Kushtetuta qëndron mbi çdo kullë!

DEKRETI I PRESIDENTIT Kushtetuta qëndron mbi çdo kullë! Nga Elio Laze Dhe në mes të 1001 halleve qe diskutohen përditë në vend duke filluar nga rendi, siguria, puna, buka e gojës, taksat, PPP, droga, korrupsioni, arsimi, shëndetësia e dreq e i biri,...

Kthimi i ligjit për Teatrin nuk ia lan mëkatet Ilir Metës

Nga Hermes Kafexhiu Në fakt është për të ardhur keq dhe për të qeshur në të njëjtën kohë sesi një pjesë e madhe solidarizohet me veprimin e Presidentit të Republikës, deri në pikën sa e vlerësojnë se kthehu ligjin e...

Pas pak, Daddy Yankee dhe “Despacito” do të ndezin Tiranën

Këngëtari i njohur nga Porto Riko, Daddy Yankee ka arritur në Tiranë. Ai do të performojë gjatë mbrëmjes në sheshin “Skënderbej” në Tiranë. Daddy Yankee do të ketë edhe ndihmën e Ledri Vulës dhe Encës në këtë koncert. Vet Daddy...

Meta ktheu Ligjin për Teatrin , Bushati: Kuvendi do të thotë fjalën e fundit në shtator

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar ligjin për Teatrin e ri Kombëtar, duke bërë kështu rikthimin e tij në Kuvend. Ministri Bushati tha se ndonëse nuk...

Tsipras merr përgjegjësitë e tragjedisë në Athinë

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras mori përgjegjësinë politike të premten, për zjarrin e madh që vrau të paktën 87 vetë dhe plagosi qindra të tjerë. Kundërshtarët e Tsiprasit shkuan menjëherë në sulm të premten, pasi përfunduan tri ditë zie, duke...

Moti përvëlues pasojë e ngrohjes globale

Nga Europa në Japoni, vala e të nxehtit këtë herë ka lënë gjurmën e saj më fort se më parë, dhe nuk ishte e vështirë të vihej re se, një përvëlim i tillë, për disa shtete ka qenë goxha...

Bisedimet për Brexit janë në fazën finale, por disa kanë ndërruar mendje. Në Britani kërkohet referendum i ri

Për herë të parë, pjesa më e madhe e britanikëve mbështesin zhvillimin e një referendumi tjetër për rezultatin përfundimtar të negociatave për Brexit, sipas një sondazhi të publikuar sot, ndërkohë që Brukseli pritet të refuzojë propozimet e reja të...

Sonte eklipsi hënor, spektakël në qiell

Vëzhguesve të qiellit do t’i ofrohet sot eklipsi më i gjatë i hënës së përgjakur në gjithë këtë shekull. Ndërsa ngrihet, gjatë eklipsit total, sateliti natyror i tokës do të mbulohet nga një hije e kuqe apo e murrme. Periudha...
- Advertisement -

Latest News

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...
- Advertisement -

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...

Petro Koçi shpalos platformën organizative: Po rindërtohet një Kombinat modern

Kryetari i Partisë Socialiste për Njësinë nr.6, Petro Koçi, ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook platformën me të cilën do të...