Mbrëmjen e djeshme në Kuvendin e Kosovës është votuar pro mocionit për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit. Duke e shkarkuar atë nga detyra vetëm 51 ditë pas formimit të qeverisë. Një vendim ky i cili nxorri në pah interesat...
Një paciente në pavionin e Ortopedisë në Spitalin e Lezhës, ka rezultuar positive në testin e bërë për koronavirusin, duke krijuar kështu një situatë të pa përshtatshme për të gjithë stafin e këtij spitali. Mjekët dhe sanitaret e këtij spitali...
Ndonëse media jonë e ka denoncuar pak ditë më parë që në kulmin e një pandemie globale, në mes të Tiranës po shiten produkte të skaduara, askush nuk e besoj. Ashtu siç prej disa ditësh kishte skaduar sallami në raftin...
Nga Dr.Besnik JAKAJ Te dashur miq! Pa diskutim duhet te behemi mjek te vetes dhe familjarve tane. Duhet te ruajme ne maksimum distancimin fizik dhe social.(edhe brenda baneses). Duhet te zbatohen te gjitha rregullat per vet izolim e vete karantinim. Duhet te kujdesemi ne...
Qeveria shqiptare ka shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore në të gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë, mbrëmjen e sotme për shkak të epidemisë së shkaktuar nga COVID-19. Vendimi është publikuar në Fletoren Zyrtare.
Është shënuar ditën e sotme viktima e 5-të nga koronavirusi në vendin tonë. Personi që ka humbur jetën është një 48-vjeçar, ndërsa kanë qenë familjarë të tij ata që e kanë konfirmuar lajmin, edhe në rrjetet sociale. Mësohet se 48...
Mjeku epidemiolog, Pëllumb Pipero ka folur rreth shenjave të koronavirusit. Ai thotë se është shumë i ngjashëm me gripin e zakonshëm. Një nga gjërat që e dallon është vështirësia në frymëmarrje, por kjo në shumë raste ngatërrohet dhe me...
Deputetja Socialiste, Antoneta Dhima ka konfirmuar lajmin se djali i saj ka rezultuar i prekur nga Covid-19. Ajo thorë se djali i saj ndodhet në mjediset e Spitalit Infektiv nën kujdesin e mjekëve dhe infermierëve pas disa ditëve karantinë...
Përparim Daiu, drejtori i Spitalit të Kavajës, ka përlotur ndjekësit me një postim prekës që ka bërë për 43-vjeçarin që humbi jetën si pasojë e koronavirusit, mëngjesin e djeshëm në spitalin Infektiv. Postimi i plotë i drejtorit të Spitalit të...
Në një kohë që i gjithë globi po ndeshet me një pandemi e cila po përhapet me ritme të shpejta, në Shqipëri ka kompani të cilat nuk kursejnë presionet ndaj personave të cilët punojnë me përkushtim në këto ditë...

Përcjellni GazetaOra.com

413,354FansaPëlqeje
3,340NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË