Kryetar i Zgjidhjes, Koço Kokëdhima këtë fund viti ka “zgjidhur” thesin me kartolina urimi, duke ju drejtuar cdo kryetari bashkie. Nga foto e redaksisë sonë shohim që sporteli i postës është mbushur me zarfat e Koços
Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme ambjentet e konvikteve të Rezidencës Studentore Universitare Nr.2, aty ku dhe ka ndjekur procesin e punimeve për rikonstruksionin total të godinave. Brenda muajit mars, ky projekt mbyllet shprehet Rama në faqen e...
Në emisionin Debati në Channel One të zhvilluar mbrëmjen e djeshme, gazetari Roland Qafoku ka goditur me komentin që ka bërë në lidhje me protestën e studentëve. Gjatë diskutimit në emison moderatori Qafoku ka ironizuar situatën duke u shprehur se,...

Shkarkohet kreu i Gjykatës Korçë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra Admir Belishtën, gjyqtar dhe kryetar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Korçë. Vendimi u mor nga trupa gjykuese e përbërë nga Olsi Komici, Lulzim Hamitaj dhe Genta Tafa. Sipas hetimit të KPK,...

Shkrumbohet nga flakët automjeti

Një automjet është shkrumbuar nga flakët ditën e sotme në lagjen “Mërcit” të qytetit të Gjirokastrës. Automjeti është në pronësi të shtetases Donjeta Xhelilit, ndërkohë që ende nuk dihen arsyet e kësaj ngjarje.  
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Elbasan, ku një 36 vjeçar i identifikuar si Ardi Bodurri është qëlluar me armë gjahu gjatë natës. Ngjarja ndodhi në fshatin Mjekës, viktima është punonjës i shërbimit pyjor në Elbasan. Nga hetimet paraprake dyshohet se...
Si pasojë e temperaturave të ulta rrugët nacionale që përshkojnë Qarkun e Kukësit janë nën efektin e temperaturave të ulëta, ndaj fenomeni i ngricave është prezent në të gjitha akset. Ja situata në akset kryesore: - Rruga e Kombit e kalueshme...
Mund të duket qesharake, por Partia Demokratike nuk ka mundur të ketë në rregull as procesin zgjedhor brenda partisë në lidhje më Këshillin Kombëtar. Nga proces verbali përfundimtar, vihet re dukshëm që pjesëmarrja e votuesve është 4741, ndërsa fletë votimi...
Televizioni Skai në Greqi ka rënë preh e një sulmi me lëndë plasëse gjatë natës që lam pas. Një bombë ka shkatërruar një pjesë të konsiderueshme të ambjenteve të televizionit,.Ngjarja u paralajmërua nga vetë autorët rreth orës 01:50 me...
Kreu i Forumit Rinor të Partisë Socialiste Eljo Hysko, me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me protestën e studentëve dhe lajmet jo reale e të montuara që qarkullojnë nëpër portale. Me të tillë qendrimesh nga...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË