6 C
Mitrovica
16 Nëntor, 2018 - 22:53:15
Shtëpi Info Shqipëri

Shqipëri

Dje i hodhi benzinën rrjetit sot Luana i vë flakën Instagramit...

Moderatorja e njohur e Top Channel Luana Vjollca njihet për postimet e saj të nxehta në rrjetet sociale. Postimi i djeshëm në një makinë...

Situata e turizmit, reagon këngëtari i njohur: ALARM! Turizmi shqiptar po...

Këngëtari i njohur Stefi Prifti ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në lidhje me turizmin në Shqipëri. Në postimin e tij Stefi...

Manastirliu: Do të sjellim 32 autoambulanca të reja, Urgjenca Kombëtare do...

100 autoambulanca të Urgjencës Kombëtare janë pajisur me mjete të reja jetë – shpëtuese. Lajmin e beri te ditur Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Ditë e mirë për Shqipërinë e arsyes

Nga Petrit Vasili Dekreti i presidentit per kthimin e ligjit per teatrin ishte prove e pergjegjshmerise se larte per repektimin e kushtetutes dhe ligjit. Pas diteve...

Kapitalizmi, si komunizmi, ka bilanc të tmerrshëm viktimash

Nga Owen Jones, the Guardian/ Mediat britanike po përndiqen nga një spektër i ri, një spektër me qëndrime negative ndaj kapitalizmit. Qëkur shkrimtarja dhe akademikja...

Rama i qëndis artikullin, Ndrenika nuk e kursen: More ti Luan...

Luan Rama deputeti i LSI-së në një artikull paraditen e sotme kritikonte aktorët që firmosën peticionin e TK për shembjen e tij. Rama kritikonte konkretisht...

Kryprokurori i Tiranës nuk ka bërë deklarim të saktë pasurie, probleme...

KPK pasdrekën e sotme pati për seancë dëgjimore veprimtarinë e Kryeprokurorit të Tiranës Dritan Rreshka. Rreshka mori pjesë në seancë me avokatin e tij Arben...

Letër Pëllumb Kullës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Nga Leka Bungo/ I dashur Pëllumb, sot, pas kaq ditësh mora e-mailin tënd. U gëzova që jeni të gjithë shëndoshë e mirë, dhe sidomos u...

Reagon Veliaj menjëherë pas kthimit të ligjit nga Meta: Vendimi i...

Pas vendimit të Presidentit të republikës Ilir Meta ka ardhur dhe reagimi i menjëhershëm i Kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Meta argumenton sipas...

Dialogu mes Agollit dhe Spahiut në spital për mos tu humbur

“Në kohën kur poeti Xhevahir Spahiu kaloi një sëmundje jo të lehtë , Dritëroi , me optimizmin që e shquante në çdo situatē sado...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË