Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampur i është kundërvënë kryetarit të Bashkisë Tiranë në lidhje me detyrën e tij. Në reagimin e saj Pampuri e ka akuzuar Erion Veliajn si një shpërdorues fondesh i cili nuk përfaqëson fytyrën dhe moralin...
Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me premtimet e Erion Veliajt. Prej kohësh Zhupa ka vënë në dukje premtimet e pa mbajtura të kryetarit të Bashkisë Tiranë. Reagimi i plotë: Thelbi...
Udhëtimi me avion është kthyer në tragjedi për një familje me 4 persona në Zvicër. Policia zvicerane tha se një avion u rrëzua në një pyll afër qytetit të Hergiswil të shtunën në mëngjes (5 gusht) dhe shpërtheu në flakë...
PROJEKTI TAP dhe RRUGA LUBONJË - REHOVË - RROSHANJ! E dini sa kushton gjithë projekti i TAP-it? 7 Bilion Euro! E dini sa kushton Rruga që kërkon populli i fshatrave Lubonjë - Rehovë - Rroshanj? Vetëm 300,000 Euro e barabartë...
Reagimi i deputetes së Partisë Demokratike Orjola Pampuri në lidhje me turizmin në Shqipëri.   Nderkohe qe kryeministri numeron jahtet luksoze te multimiliardereve shqiptare e te huaj, le te numeroje turistet shqiptare te cilet jane me te pakte se cdo vit...
Operacion Policor i koduar "Vjosa", sekuestrohet një arsenal armësh si dhe një sasi lënde narkotike Në vijim të punës për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit, trafikimit të lëndëve narkotike, si dhe të trafikimit të...
Gazetarja Ida Nurce me anë të një postimi në Facebook është shfaqur e indinjuar në lidhje me situtatën në të cilën është gjendur në Portin  e Durrësit. Pavarësisht kushteve me të cilat është përballur në hyrje të portit, dhe në...
Përpunimi i mbetjeve në landifillin e Sharrës vazhdon të mbetet një problematik tepër shqetësuese. Madje kjo gjë sa vjen dhe shtohet. Prej vitesh banorët e Kombinatit dhe Vaqarrit kalojnë ditë dhe netë nën erën e tmerrshme kacerogjene që lëshojnë mbetjet...
Policia Rrugore, masa shtesë për menaxhimin e trafikut në sezonin e verës dhe parandalimin e aksidenteve. Në vijim të masave të marra nga ana e Policisë së Shtetit për garantimin e rendit dhe sigurisë gjatë sezonit turistik veror 2018, Drejtoria...
Me qindra efektiv të FA do t’i nënshtrohen testit fizik i cili do të vendosi dhe për fatin e tyre, nëse do të jenë më pjesë e ushtrisë Shqiptare apo jo. Kjo është bërë e ditur nga shefi i Shtabit të...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË