Shpallje

Arte-Letërsi

E dashura e judës

Thuhet Juda kish dashnore të flakës, por edhe me të ishte krejt i pabesë. Humbiste mbrëmjeve, zhigolo i plakës, çifutes tregtare, që kish para me thes.   E dashura...

Shiu vrastar

Nga dita kur i lagur qull, ai guxoi ta shante pak: “O shi, të dhjefsha renë që të nxori nga barku!” Shiu nuk iu nda këmba-këmbës...

Njihuni me artistën e re ne fushen e Piktures, Arlinda Neziri

Arlinda Neziri, është artistja e re ne fushen e artit, perkatesisht në atë të pikturës. 21 vjeqarja ka realizuar disa punime, që në shikim...

Gjenocidi serb atak mbi një popull me kulturë të lashtë!

Foto 1 Shkruan: Prof. Jusuf Jusufi Münster,Gjermani 06.06.2016 Mbrëmje letrare në Münster, 4 Qershor 2016 ora 19, ditë me diell, qielli i kaltërt i jepte nji kuptim më...

Skënder Kapiti ka zbritur në tokën shqiptare idetë e filozofëve më...

Nga Fatmir Minguli Kur merr në dorë librin e Skënder Kapitit, “NJERIU FILOZOF, ETIK E POLITIK & MORALMATERIALIZMI” duke e lexuar, të lindin mendime nga...

Unë

Univers,cepa të pashkelur,brendësia rrezaton, Besoni për të gjithë është një diell, Karakteri maj mali,fortesë shkëmbi, Pa rrudhosur vazhdon përherë. Pikturë e këndshme,pa laramani, Diku më dritë,diku më hije,por ka...

Burri i pesë grave

Don Jovani ishte një shofer shtatshkurtër nga Palasa e Himarës. Epiteti Don Jovani, që i kam përngjitur emrit të këtij njeriu, përputhet tërësisht, jo...

Bukuroshja ime

Bukuroshja që më lindi në vjeshtën e tretë, pasi më ushqeu me gjakun e bardhë të gjirit, më dha edhe bardhësinë e shpirtit të vet dhe më...

Jo vetem mode 22

“Lufta mbaroi”

Filmi "Lufta mbaroi", një realizim nga regjisor, producentë dhe skenarist maqedonas ku luajnë kryesisht aktorë shqiptarë, po merr pjesë në një festival të Zvicrës...

Përcjellni GazetaOra.com

416,816FansaPëlqeje
3,349NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË