Shpallje

Pse kafshët nuk preken nga tërmeti?

Nga Artan Fuga Mendja tjetër e ndritur e shekullit të 18-të, Zhan Zhak Rusoi nuk mungoi t’i përgjigjet Volterit duke i dërguar atij kritikën e poemës që ky i fundit i kishte postuar më...
Disa prej jush tashmë e kanë kuptuar që kënaqësia dhe orgazmat varen shumë nga çfarë ndodh në mendjen tonë përpos se me organin seksual. Kjo është shpesh herë e vështirë të realizohet për shkak të kulturës së sotme e cila...
NGA Arben Shytaj Zoti minister Bujqesise! Mora vesh se neser behet analiza vjetore e aku-se, prandaj mendova te jap nje ide, e cila besoj se vlen, si per sektorin, si per ju.
Te Barcelona nuk janë aspak mirë punët me sa duket. Pasi u tha që Messi kishte probleme me drejtorin sportiv, Eric Abidal, argjentinasi ka pasur edhe një përplasje me shokun e skuadrës, portierin Marc-Andre Ter Stegen
Gazetari Isa Myzyraj ka reaguar ashpër në lidhje me propagandën e përdoruar nga qeveria nëpërmjet oficeres së OFL, që lexon deklaratat. Ai ka thënë se ajo po përdoret për propagandë dhe është vetëm viktime. Ndërkohë gjithë sulmet...
Është liruar nga paraburgimi Vladimir Gjuta, i cili u arrestua më 4 janar, pasi akuzohej se kishte rrahur me çekiç kushëririn e tij, duke i thyer dhëmbët dhe duke i dëmtuar njërin sy. Ndaj...
Ka përfunduar në pranga një nga autorët e plagosjes së çiftit Laze në Allias, ndërsa shpallet në kërkim i dyshuari tjetër. I arrestuari është Fatjon Mërtenikaj, 28-vjeçari që ka lindur në Elbasan dhe banon në Tiranë.

Përplasen dy makina në Rinas

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Rinasit. Sipas informacioneve të para mësohet se në aksident janë përfshirë dy automjete. Nuk dihet gjendja shëndetësore e dy drejtuesve të mjeteve.
Pyetësorit të Prustit i përgjigjet shkrimtari Arbër Ahmetaj. Cila është ideja e juaj për lumturinë e përkryer? -Lumturia e përkryer zgjat një fraksion sekonde. Është një çast brenda të cilit paqja e brendshme kryqëzohet me harmoninë kozmike. Për të qenë më konkret po sjell shembullin e energjisë...
Nga Anisa Bahiti Injorancë me diplomë e me pushtet të pakontrollueshëm. Nuk janë të paktë sot ata që hiqen ai personalitete , drejtues, me disa diploma në xhep, që nuk dinë të shkruajnë pa gabime emrin...

Përcjellni GazetaOra.com

415,768FansaPëlqeje
3,346NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË