Shpallje
Rritja e pensioneve ka qenë temë e diskutuar për një kohë të gjatë. Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar vendimin për rritjen e pensioneve. Pensionet për personat që...

Djali rrah babain, në Prishtinë!

Ngjarjet e sulmeve fizike në familje nuk kanë të ndalur. Policia e Kosovës njofton se mbrëmë në Prishtinë djali ka sulmuar fizikisht babain e vet, dhe mëpastaj është arrestuar. Lexoni mëposhtë raportin e Policisë:
Trajneri Gerdi Muka me anë të një postimi në Facebook ka reaguar ashpër në lidhje me gjendjen e sportit në vend. Në qendrimin e tij Muka shprehet se futbolli është duke shkuar në greminë, pasi pjesë e saj po bëhen...
Derisa vera na ka mësuar me pije freskuese dhe akullore apo ndonjë embëlsirë që na këndell dhe freskon, nuk duhet ta heqim nga mendja se jemi duke hyrë në stinën e vjeshtës, kur trupi kërkon embëlsira pak më të...
Lewis Hamilton pas gatës së Hockenheim ishte shumë i nervozuar me televizionin britanik Sky. Piloti i Merecedes dhuroi spektakël nga vendi i 14-të në të parin, por stacioni nuk ka treguar rëndësinë që mendon se ka merituar. “Më duket interesante...
KOMENTE Download WordPress Themes and plugins.Free Download Nulled WordPress Themes and plugins. Elseid Hysaj e pret me ambicie të mëdha sezonin e ri futbollistik nën drejtimin e Carlo Ancelottit. Mbrojtësi shqiptar i Napolit, i përfolur edhe...
Pensionistët do të marrin nga 5 mijë lekë shpërblim për festat e fundvitit. Vendimi është marrë në mbledhjen e fundit të qeverisë, kur u ndryshua buxheti i shtetit. Në aktin normativ që ndryshon buxhetin e vitit 2018, qeveria ka akorduar...
Cristiano Ronaldo duket se është gati për aventurën e re më i qetë se kurrë. Një moment relaksi për yllin portugez të Juventusit, pasi ka arritur të zgjidh me sa duket edhe problemin më të madh të kohëve të fundit,...
Talenti francez ka vendosur ta ndërrojë numrin e fanellës te Paris Saint-Germain. Kylian Mbappe po cilësohet si një prej futbollistëve më të mirë aktualisht në botë. Ai pati paraqitje të mrekullueshme në Kampionatin Botëror ku udhëhoqi Francën drejt titullit të kampionit...
Altetico Madrid mposht 3-1 me 11-metërsha Arsenalin në International Champions Cup, në sfidën e tretë brenda ditës që e përcaktoi fituesin në ruletën e penalltive, teksa koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1. Vetëm një nga katër futbollistët e...

Përcjellni GazetaOra.com

416,803FansaPëlqeje
3,350NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË