6 C
Mitrovica
16 Dhjetor, 2017 - 15:44:50

Mix

Preportr: Në Universitetin e Prishtinës po mësohet me skripta

Në Universitetin e Prishtinës një pjesë e lëndëve bazike mësohen përmes skriptave, sllajdeve dhe përmbledhjeve të ligjëratave, thuhet në një hulumtim të Preportr. Kjo...

Festat e fundvitit, zbukurohet Tirana

Mëngjesi i sotëm për banorët e Tiranës ka qenë më ndryshe nga herët e tjera. Tirana ka filluar të veshë zbukurimet shumëngjyrëshe duke sjellë...

Klan Kosova trillon lajmin përmes ish-simpatizantes së Lëvizjes Vetëvendosje!

Boiken Abazi nga Levizja Vetëvemdosje përmes profilit të tij në Facebook sqaron qështjen që Klan Kosova ka bërë lajm: Lexoni tekstin mëposhtë: Gazetarja që ka bërë...

Kçiqi 100% përkrah Agim Bahtirin për Kryetar të Mitrovicës

Sot koalicioni i madh në Mitrovicë ka organizuar takim me banorët e Kçiqit ku është vërtetuar se Kçiqi është 100% në përkrahje që Agim...

KY ËSHTË KABINETI I VALDETE IDRIZIT DHE PDK-SË(FOTO)

Valdete Idrizi ka treguar para simpantizatve të PDK’s emrat e kabinetit të drejtorave që do ti emron nëse ajo behet kryetare e Mitrovicës, raporton...

“PLISAT” protestojnë, “SKIFTERAT”djegin flamurin maqedon, “TORCIDA” heshtë!

Mbrëmjen e kaluar tifo grupi “Skifterat” nga Gjilani kanë djegur flamurin maqedonas. Ky veprim u bë si kundërshtim në lidhje me dënimin e “Grupit...

Terri “zdrit” hajnat e kriminelët në Mitrovicë: Provojnë të blejnë vota!

Lëvizja VETEVENDOSJE! Qendra në Mitrovicë, është duke ndjekur me shqetësim të thellë procesin e votimit në te gjitha vendvotimet e Komunës së Mitrovicës. Janë evidentuar...

Vetëvendosje në Mitrovicë denoncon vjedhjen e fletëvotimeve

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë njofton se komisionerët e saj në qendrat e votimit në pjesë të ndyshme të qytetit të Mitrovicës kanë...

Intervistë me Drejtorin për Kulturë, Rini dhe Sport në Komunën e...

Në vazhdën e intervistave tona me kandidatët për asamble komunale të Mitrovicës, nga LVV-ja, kësaj radhe kemi zgjedhur Drejtorin për Kulturë, Rini e Sport,...

Fëmijë, nxënës, vetura zyrtare dhe shumë autobus i solli në Mitrovicë,...

Gjatë ditës së djeshme, PDK-ja kishte organizuar një tubim në Palestrën “Minatori”. Por, si duket nuk kishte mundësi që këtë palestër ta mbushte me...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË