14.5 C
Mitrovica
20 Shtator, 2017 - 02:05:03

Mix

S’ka burra, ky shtet ofron 5 mijë euro për të “lënë...

Si është një shoqëri pa martesë? 40% e foshnjeve të lindura jashtë martese, është një rekord që e mban Amerika. Ajo qëndron afër mesit...

Filloi viti i ri shkollor në Plavë Guci

Nga: Esad Gjonbalaj Plavë Guci 6 Shtator 2017 Shkollaret e Plavë Gucisë filluan edhe këtë vit shkollor me dëshirë të madhe për të pushtuar horizontet më...

POLICI I NJESISË SPECIALE: Presim me padurim ligjin Anti-Mafia per t’i...

Qytetarë të Republikes se Kosoves, Jam pjestar i Policise se Kosoves tani e 13 vite, Operator i Njesise Speciale, deshta ti flas disa fjale ne...

Gruaja e Memli Krasniqit ofendon mërgimtarët: Po me vjen me vjellë

Meliza Krasniqi bashkëshortja e ministrit, Memli Krasniqi, përmes një statusi në “facebook” ka reaguar për ankesat që bëjnë mërgimtarët në Kosovë duke u thënë...

PAN-AKR zbrazin Kosovën! Hapet rruga përmes Hungarisë, për në Gjermani /...

Sonte në Stacionin e Autobusëve në Prishtine, janë mbledhur dhjetëra të rinj të cilët prisnin autobusin e orës 23:00, që për destinacion e ka...

Atentat me armë zjarr te “Komuna e Parisit”, plagoset një person

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur ditën e sotme në mbrëmje te kryqëzimi i “Komunës së Parisit” në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur para pak...

Hashim Thaçi, si mysliman i devotshëm, nuk pi raki me shqiptarë,...

Hashimi tha se nuk pi raki. Këtë e tha sot duke ju referu deklaratës së para dy dite fyese për opozitën dhe qytetarët, por...

Votohet kreu i Kuvendit, i hapet rrugë krijimit të qeverisë PANserbe

Në Kuvendin e Republikës së Kosovës sot është votuar Kadri Veseli si kryetar i Kuvendit i cili ka marrë 62 vota. Sipas asaj që Kryetari...

Përballë rezignatës morale

Shkruan Bekim Rexhepi Jeta nuk është funksion pa praktikat luksoze që arrihen përmes makinave dhe mekanizmave. Paramendojeni një njëri qe sot nuk ka një celular,...

Permbyllet me sukses fushata për ndihmimin e veteranit të UCK-së

Aksioni për te ndihmuar veteranin e UCK-se Muhamedan R Kuka u përmbyll me sukses fal kontributeve te bashkëkombësve tonë ne diasporë. Kjo nisme për...

JU REKOMANDOJMË

TOP PUBLIKIMET

- Advertisement -