Të bësh dashuri me partnerin e zemrës është padyshim një nga gjërat më të bukura të jetës dhe është gjithashtu burim shëndeti. Përveçse na detyron të bëjmë aktivitet fizik, të luftojmë pasivitetin dhe sedentarinë fizike, të bësh dashuri e nxit...

Del Piero optimist për Ronaldon

Aleks Del Piero mendon se Cristiano Ronaldo i përshtatet shumë mirë stilit të lojës së ‘Zonjës së vjetër’ dhe se ardhja e tij në Torino do e përmisojë shumë imazhin e futbollit italian në botë. “Është lajm i madh për...
Përjashtimi nga Europa League, i bën kuqezinjtë që të kenë vetëm një objektiv për vitin e ardhshëm e ai është titulli i Serie A, e për këtë Gattuso ka shprehur nevojën për një sulmues “rrace”. Mospjesmarrja në Europa League e...

10 vjet vetmi

-Te 'rrethi' ish dashur të valvitet çanta e Anita Haradinaj, se ajo çantë kushton 2000 euro më 'shtrenjtë' se flamuri kombëtar, që pak me pas durim m'u shty me shitësin n'aksham pasar ta lë në dorë me 2 euro. Që...
Zjarri që tani ka kapluar një hotel në vendpushimin e famshëm turk në Kemer, janë plagosur 14 persona, ndërsa 400 prej tyre janë evakuuar. Sipas mediave turke, zjarri shpërtheu sot në mëngjes rreth orës 9 sipas orës tonë, dhe pas...
Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngrit aktakuzë kundër I. S., për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale nxitja e urrejtjes, përçarjes ose mos durimit kombëtar, racor, fetar apo etnik. I. S., dyshohet se në mars...

Digjet shtëpia në Prishtinë

Gjatë ditës së djeshme është raportuar se në rrethana të panjohura, nga zjarri është përfshirë shtëpia e një qytetari të fshatit Bërnice e Epërme. Njësitë përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar dhe fikur zjarrin....
Maskarada mashtruese apo i ashtuquajturi "Samit i Diasporës", i organizuar nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i mbajtur nga datat 18-20 nëntor 2016, është njëra nga lojërat plot hipokrizi të pushtetarëve në Tiranë dhe Prishtinë në raport me mërgatën...
Dalin pamjet se si doli nga rruga autobusi në Maqedoni ku humbën jetën 14 udhëtarë. Aksidenti tragjik deri tani, sipas raportimeve të mediave në Maqedoni, ka lënë të vdekur 14 persona dhe dhjetëra të...
Dy ngjarje të mëdha gjatë kësaj jave ndodhën  për Kosovën .Së pari,  pranimi  i  vendit tonë   në UEFA, dhe Udhërrefyesi për Liberalizimin e Vizave. Këtyre dy ngjarjeve historike iu gëzuan shqiptarët kudo që jetojne dhe veprojnë. Sigurisht së gëzimi...

Përcjellni GazetaOra.com

413,100FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË