Blog

Humba mikun – Ndarje e dhimbshme – Zgjedhje në Shtator 2020

Shkruan: Avni Abazi Miq dhe mikesha, Ju informoj që sot rreth orës 7.00 të mëngjesit, me kohë të SHBA-ve humba një mik me influencë. Ndarja nga...

Efektet dhe pasojat e amnistisë fiskale dhe penale

Dr. Teuta Nunaj Pedagoge dhe Eksperte Ekonomie Pas një periudhë mbi 40 ditore si pasojë e convid-19, amnistia fiskale e prezantar më parë nga Kryeministri...

Koronavirusi si aleati më i mirë i diktatorëve, kurorëzon Ramën dhe...

Nga Artur ZHEJI Është pothuajse e padyshimtë, që ky Rama, do të na plaket përpara syve, gjithmonë në pushtet dhe gjithmonë me shumë pushtet, rrethuar...

Bill Gates, mikrocipi, laboratori në Wuhan apo Lufta e Tretë Botërore?...

Disa thonë që virusi është krijuar vetë. Të tjerë që është faji i 5G. Që e bënë amerikanët. Jo, kinezët … Në kohë pasigurie,...

UÇK-në nuk e dëmtuan vetëm shqiptarët me mendësi serbe, por edhe...

Shkruan: Kim Mehmeti "Duhet thënë qartë e zëshëm se si në Kosovë edhe në Maqedoni, emblemën e shenjtë të UÇK-së askush nuk e ka dëmtuar...

Asgjë nuk është e vërtetë, çdo gjë është e mundshme!

Shkruan: Ditmir Bushati Ky është titulli i një prej librave më të lexuar të kohës sonë, shkruar nga Peter Pomerantsev, i cili shpjegon eliminimin e...

Zhdukja e letrave për të marrë pushtetin me dhunë e për...

Shkruan: Boiken Abazi Baton Haxhiu e tha të vërtetën me gojën e tij në TV më 24 prill 2020, në emision me Berat Buzhalën, se...

Lojëra të rrezikshme

Pas lojës së rrezikshme të rrëzimit të qeverisë në mes të pandemisë, të tjera lojëra po luhen në terrenin e politikës kosovare. Apetitet për...

A po rrezikohet demokracia nga ndryshimet ligjore në kuadër të “pandemisë”?!

Nga Kastriot Islami 1. Bëhet pyetja: Mos vallë Rama, që akuzohet se po keqpërdor pandeminë nga COVID-19 për të forcuar pushtetin e tij personal, nuk...

Ekonomia ndërkombëtare e një shekulli dhe pandemia botërore

Dr. Teuta Nunaj Pedagoge dhe Eksperte Ekonomie Në shekullin e XX ka tre ngjarje madhore që shënuan ndryshime themelore në zhvillimin e ekonomisë ndërkombëtare dhe të...

Përcjellni GazetaOra.com

410,995FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË