Blog

Demokracia vs diktaturës në vendimmarrje

Dr. Teuta Nunaj Pedagoge dhe Eksperte Ekonomie Në kushtet e një demokracie funksionale, një nga rregullat bazë që zbatohet në menaxhim është demokraci në vendimmarrje...

OJF-të në Shqipëri në kohë pandemie kërkojnë financime nga shteti, shkoni...

Nga Marjon Gorica Nuk do t'ju kundërvihesha kurrë organizatave të shoqërisë civile, të cilat në këtë vend janë me mijëra, por fatkeqësisht vetëm nëpër vendime...

Në kërkim të Zho-së

Nga Teuta Vodo Mos merr libra me vete, dhe kur të jesh në tren mos shiko nga dritarja, thjesht shoqërohu me sa më shume njerëz”. Zho...

“Të bashkuar në diversitet është motoja e Bashkimit Europian” dhe Shqipëria...

Nga Marjana Koçeku Pas refuzimit të vjetshëm nga Franca dhe Hollanda për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, dita e sotme solli...

Kur Kosovën duan ta bëjnë copë, në këtë kohë pandemie

Nga Dr. Teuta Nunaj Pedagoge Kryetari i LDK-së ka inicuar një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti në Kosovë. Them kryetari, pasi jo e gjithë...

Dikush atje jashtë po lufton për NE, për JETËN, fjalët nuk...

Nga Klevi Pojana Kjo është për TY... që po lufton për NE FALEMINDERIT ❤️ Dikush atje jashtë po lufton për NE, po lufton për JETËN! Nën përparësen e bardhë...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, gafat publike dhe situata emergjente në të...

Nga Marjon Gorica Dikush mund të thotë se kjo nuk është koha e përshtatshme për tu marrë me shkrime të tilla, përballë situatës së vështirë...

Strategjia e gabuar

Nga Arber Hitaj Ka një problem të dukshëm ditët e fundit, që në mënyrë direkte lidhet me format se si kryeministri shqiptar Edi Rama është...

Blerjet online, përse asnjë institucion nuk po shpjegon ç’do të ndodhë...

Nga Marjon Gorica E- bay është një korporatë amerikane shumë kombëshe e tregtisë elektronike online. Amazon dhe Ali Baba gjithashtu...

Masazhet erotikë dhe “Happy Ending”/ Si organizohet prostitucioni në Tiranë, dhe...

Pas arrestimit të Hermes Nikaj, dhe zbulimit të një rrjeti prostitucioni ku ai ishte pjesë, mënyrës si organizohej e si funksiononte ky...

Përcjellni GazetaOra.com

413,145FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË