Blog

Gëzim Ejupi
Florim Zeqa

Shoqata e shkrimtarëve dhe artistëve shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani” –...

Shkruan: Sejdo Harka Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë”Papa Klementi XI Albani”,e krijuar më 26 Nëntor të vitit 2011, në zemrën e vendit të paqes...

A jemi diçka në rrezik, a çka është puna që po...

Në sheshe, gjithë ditën enden e shetisin gjinja, nuk ke ku e qet gjilpanën. Në anën tjetër, qindra policë qëndrojnë tok bashkë, të ndarë në...

Mbamendja nga e kaluara për ndërtimin e të ardhmës tonë

Në shumë romane dhe shkrime tjera shpesh theksohet emri i nënës, që për secilin njeri është sinonim i të mirës, i fatit dhe është...

Evropa dhe BE-ja pas pandemisë

Dr. Teuta Nunaj Pedagoge dhe Eksperte Ekonomie Pandemia është kryefjala e diskutimeve më të mëdha botërore sot dhe ngjarja që pritet të na ndryshojë të gjithëve....

Historia nuk e falë asnjë popull nese rregullisht gabon?!

Shumica sot në Kosovë janë të brengosur së në krye të shtetit janë ngjitur analfabtet politik, e kan kapur shtetin sehirgjinjët, e kan pushtuar...

Skenari i Erdoganit “për grushtetin” e 15 korrikut

Shkruan: Faton Mehmeti 15 korriku i 2016 shënon kulminacionin e realizmit të një skenari për vënien e diktaturës në atë që sot konsiderohet, Turqia moderne. Në...

Bashkimi imagjinar i territorit të Kosovës!

Gjendja katastrofale e krijuar në vend si pasojë e një klase politike të papërgjegjshme, ka bërë që në mesin e popullatës të krijohet bindja,...

Për një Pleshtë nuk kallet Jorgani

Refleksion mbi aktualitetin për të cilin çdo ditë flitet dhe përjetohet në mënyrë të njejtë, gjendja në të cilën sikurse populli po ashtu edhe...

“Injorancë me diplomë e me pushtet të pakontrollueshëm…emërohen pa kriter dhe...

Nga Anisa Bahiti Injorancë me diplomë e me pushtet të pakontrollueshëm. Nuk janë të paktë sot ata që hiqen ai...

Mesazhi i një gazetari për pronarët e mediave: Jepini gazetarëve atë...

Shkruan: Marjon Gorica Më dhemb në shpirt kur shoh punonjës të medias që nuk marrin pagat, nuk paguhen sa meritojnë, e më dhemb akoma më...

Përcjellni GazetaOra.com

413,145FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË