6 C
Mitrovica
23 Korrik, 2018 - 03:43:42

Blog

Pse prindërit nuk i duan femijët e tyre vajza?

Shkruan: Zana Avdiu Femija vajze, ne shoqerine tone nuk ka kurrfare vlere, dhe ate nuk e duan aspak. Por, pse ata nuk i duan ato, kur...

Shqipëria Etnike dhe raportet ndërkombëtare

Shkruan: Hyzri Salihu Në Historinë tonë ngjarjet e shumta ndërkombëtare dhe sidomos luftërat botërore kanë treguar qartë se mirëqenia , përparimi dhe liria -lumturia e...

Shqiptarët e Kosovës duhet të shpallen populli më i durueshëm në...

Shkruan: Hysni Gashi Në çdo shtet normal të cilët e kanë të konsoliduar demokracinë, transparenca dhe llogaridhënie janë njëra nga kontratat që lidhin përfaqësuesit e...

Paska folur Jakupi!

Nga: Xhevat Bislimi Paska foĺur Jakupi, veç jo per faljen e 8 200 hektareve toke edhe me voten e tij, subjektit te tij!!! "Deputeti qe voton...

24 Mars 1999 Dita e Veprimit kundër sistemit fatkeq jugosllav-serbo-rusë

Shkruan: Hyzri Salihu Kombi shqiptar është krenar që ka lidhje shumë te ngushtë me Aleancën më të madhe politike dhe ushtarake që udhëhiqet nga Shtete...

KU NA MBETI BACI JAKUP KËTO DITË QË PO HESHTË?

Nga: Hysni Gashi Bacin Jakup jemi mësuar që ta shohim të zëshem dhe jo të heshtur si tani, në veçanti që nga shkëputja e PDK-së...

Jemi shumë në këtë rrugëtim, dhe ende po rritemi

Shkruan: Arbërie Nagavci Zhvillimet e fundit në Lëvizjen VETËVENDOSJE! me të drejtë kanë brengosur mbështetësit e qytetarët gjithandej. Duket sikur u prish magjia dhe gjithë ajo...

Mesazhi i një gazetari për pronarët e mediave: Jepini gazetarëve atë...

Shkruan: Marjon Gorica Më dhemb në shpirt kur shoh punonjës të medias që nuk marrin pagat, nuk paguhen sa meritojnë, e më dhemb akoma më...

Clan del Golfo furnizoj me kokainë “Maminasin” por edhe “Xibrakën”

Nga Xhuljo Ferzaj Pas operaciont të sukseshëm të policisë Shqiptare e cila sekuestroj sasinë rekord 613 kilogram kokainë në hyrje të magazinës “Arbri Garden” në...

Mitrovicën e ndau SHIK-u me Kushnerin; Rugovën e ndan Ramushi

Të gjithë shkruajnë vjersha, e askush s'e mbyt veten. Ka qenë e drejtë e Ramush Haradinajt ta shfrytëzojë majën e Çakorrit për t'u ngjitur shkallëve...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË