Blog

Kanceri, aksidentet e malaria vrasin mijëra persona më shumë se Koronavirusi,...

Universiteti i Hamburgut në Gjermani publikoi këto të dhëna: Numri i vdekjeve në botë në dy muajt e parë...

Kombi Shqiptar përballë Virusit Global

Shkruan: Hyzri Salihu Mbarë bota po përballët me një Virus të rrezikshëm të pa njohur...

Tragjedia e Gërdecit si pasojë “virusit” të ngjizur nga korrupsioni

Nga RESUL RESULAJ Shqipëria dhe mbarë bota këto ditë është mbërthyer nga ankthi ndaj COVID-19, ky armik i padukshëm...

STUDIUESI/ A do ta ndalojë ngrohja e motit koronavirusin?

Nga Jeremy Rossman, profesor i virologjisë në Universitetin e Kentit Teksa numri i vdekjeve nga koronavirusi po shtohet, disa...

Dashuria, veç ajo është përgjigja…

Nga Kozeta Kurti Në këto kohëra pamundësish me u puth e me u përqafu’, çfarë s’do kisha dhënë me...

Artan Fuga: “Përse nuk ndryhemi brenda?”

Nga Artan Fuga Përse nuk ndryhemi brenda? Shqetësohen se njerëzit qendrojnë në rrugë, kafene a sëbashku...

Drejtoresha e UN Women: 2020 është viti i gruas!

Deklaratë e Drejtoreshës së UN Women, Phumzile Mlambo-Ngcuka, në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Gruas 2020 është vit i...

Bullizmi vret! Është një botë ku ti lufton për të mbijetuar!

Nga Valeria Gedaj Bullizmi është një fenomen social shumë i përhapur në ditët e sotme. Ka zaptuar jetën e...

“Keni frikë nga koronavirusi?”Avokati i njohur paralajmëron: Këtu po sjellin 3...

Avokati Altin Goxhaj ka bërë një postim në Facebook lu paralajmëron strategjinë e shpopullimit të vendit dhe ardhjen e emigrantëve nigerianë. Ai e lidh...

Për çfarë i kërkon Rama 800 mijë votat

Nga Pano Soko Rama kërkon 800 mijë vota në zgjedhjet e ardhshme. Kërkon 800 mijë që ta mbështesin për:

Përcjellni GazetaOra.com

413,158FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË