Shpallje

Blog

Me rastin e 150 vjetorit të lindjes së Avdo Mexhedoviqit, “Homerit“...

Nuk janë të panjohura këngët e kreshnikëve të cilat u kënduan jo vetëm te Shqiptarët por që u bartën edhe te boshnjakët. Në përhapjen...

Liberalizimi i vizave, ku të shkojmë me xhepa bosh???

Isa e Hashimi po shfaqen mjaft të disponueshme këto ditë, bile Bekim Collaku –minister i intergrimeve, uron qyetarët e Kosovës për lajmet e mira...

Maratona e politikopsihomanisë shqiptar-e të Kosovës

Tema; NUK KA DY TE VERTETA RRETH NJE TE VERTETE. Shume veshtire  eshte me e shkrua kete artikull, sepse edhe europa eshte ne te njeten  pozite dhe...

Kur triumfon antivlera

Si hija e panjohur e se shkuares, vertiten vlerat njerezore sot. Ekzistenca e te çmueshmes po shuhet ngadale, pa u ndjere, ashtu si pluhuri...

Vetëvrasja e të papunëve dhe ndërgjegjja e liderëve në pushtetit

Thuajse çdo javë opinioni ynë tronditet me rastet e vetëvrasjeve të cilat po ndodhin në vendin tonë, në Kosovën e varfër. Rasti më i...

Politizimi i Gjykatave në Kosovë!

Për një funksionim të gjyqësisë së pavarur patjetër duhet të kemi depolitizim të gjykatave dhe jo sikur tani ku gjykatat janë të ndikuara në...

Korrupsioni endemik

Për institucionet e vendit raporti është këmban alarmi, dhe zgjim nga litargji e mos ndëshkushmerisë së korrupsionit, respektim të të drejtave të njeriut ,...

Edhe pse jemi në Evropë , jemi largë Evropës?!

Disa thonë së ‘ Koha e bën të vetën ’. Kurse për shumicën vlenë konstatimi së “Njerëzit kan ndryshuar   jo  për të mirë, e...

17 vjet nga granatimi i lagjes “Arbëria” të Gjilanit nga ushtria...

Fillimin e bombardimeve të NATO-së (me 24 mars 1999) mbi caqet e ushtrisë serbe në Kosovë, shënon ditën e fillimit të shpresës për jetën...

Humbja e çdo konsiderate ndaj dëshmorit Ahmet Haxhiut – Bacës dhe...

Besoj se të gjithë ata që e kanë përcjellë seancën e Kuvendit të së premtes janë të trishtuar, veçan pas ndërhyrjes së forcave të...

Përcjellni GazetaOra.com

417,599FansaPëlqeje
3,352NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË