Blog

Mbrojta e Kushtetutës, nuk duhet konsideruar rreshtim pro Metës

Nga Fejzo Subashi Mbrojta dhe respektimi i kushtetutës, nuk duhet kuptuar si rreshtim përkrah Metës, qoftë edhe nëcilësinë e...

Budallaçkë e vogël, ty të shkon Nexhmija!

Nga Elona Caslli “Budallaçkë e vogël” ka qenë një këngë, që ke kënduar në festival shoqja Shkurta. Vendosa ta...

Nga Marjana Koçeku: “Nëna, motra, vajza të dashtuna merreni jetën tuaj...

“Un po të isha djalë, do t’I tregoja botës mashkullore se dora që përkund djepin asht ajo që e rrotullon boshtin e...

Sërish krimi në familje trondit aktualitetin në Shqipëri!

Nga psikologe Marsela Lekli Vrasja e dy nenave nuk eshte thjesht nje rastesi por eshte nje etyd i paralajmeruar...

Dy gra u vranë sot, mos i harroni emrat e tyre!

Vetëm në 24 orët e fundit dy gra janë vrarë në Shqipëri. Një nënë do të mungojë në shtëpi, një motër nuk do të...

Gota (gjysmë) plot e donacioneve

Nga Klodian Tomorri Shuma prej 1.1 miliarde euro e deklaruar nga Konferenca e Donatoreve si ndihme per Shqiperine eshte...

Godet gazetari i njohur: I keni parë vajzat e ekranit që...

Nga Mentor Kikia: Operacioni forca e ligjit është tema kryesore e diskutimeve, jo vetëm publike sot. Falë një gjetjeje PR, policja...

Pse po ikin të rinjtë?

Nga Julian Hoxhaj, gazetar Largimi masiv i te rinjve nga vendi, i atyre qe po arsimohen, nuk eshte rastesi....

Kohët e palavdishme që po jetojmë…

Nga Artur Zheji Jemi realisht duke jetuar, nën renë e sterrtë, të një kupole, që tashmë është ngulur si një...

Vizioni i Flamur Golemit, vizioni që duan qytetarët e Gjirokastrës

Sot, opinioni publik Gjirokastrit dhe më gjerë, mendon dhe gjykon se janë të mjaftueshme,6 muaj për Kryetarin  e  Bashkisë Gjirokastër, zotin Flamur...

Përcjellni GazetaOra.com

413,169FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË