6 C
Mitrovica
23 Shtator, 2018 - 02:12:04

Blog

Paska folur Jakupi!

Nga: Xhevat Bislimi Paska foĺur Jakupi, veç jo per faljen e 8 200 hektareve toke edhe me voten e tij, subjektit te tij!!! "Deputeti qe voton...

24 Mars 1999 Dita e Veprimit kundër sistemit fatkeq jugosllav-serbo-rusë

Shkruan: Hyzri Salihu Kombi shqiptar është krenar që ka lidhje shumë te ngushtë me Aleancën më të madhe politike dhe ushtarake që udhëhiqet nga Shtete...

KU NA MBETI BACI JAKUP KËTO DITË QË PO HESHTË?

Nga: Hysni Gashi Bacin Jakup jemi mësuar që ta shohim të zëshem dhe jo të heshtur si tani, në veçanti që nga shkëputja e PDK-së...

Jemi shumë në këtë rrugëtim, dhe ende po rritemi

Shkruan: Arbërie Nagavci Zhvillimet e fundit në Lëvizjen VETËVENDOSJE! me të drejtë kanë brengosur mbështetësit e qytetarët gjithandej. Duket sikur u prish magjia dhe gjithë ajo...

Mesazhi i një gazetari për pronarët e mediave: Jepini gazetarëve atë...

Shkruan: Marjon Gorica Më dhemb në shpirt kur shoh punonjës të medias që nuk marrin pagat, nuk paguhen sa meritojnë, e më dhemb akoma më...

Clan del Golfo furnizoj me kokainë “Maminasin” por edhe “Xibrakën”

Nga Xhuljo Ferzaj Pas operaciont të sukseshëm të policisë Shqiptare e cila sekuestroj sasinë rekord 613 kilogram kokainë në hyrje të magazinës “Arbri Garden” në...

Mitrovicën e ndau SHIK-u me Kushnerin; Rugovën e ndan Ramushi

Të gjithë shkruajnë vjersha, e askush s'e mbyt veten. Ka qenë e drejtë e Ramush Haradinajt ta shfrytëzojë majën e Çakorrit për t'u ngjitur shkallëve...

Lop’të e Edi Ramës!

  LDK gjithmonë e para kur bëhet fjalë të deklarohet kundër luftës, kundër protestave, kundër bashkimit kombëtar, dhe së fundmi kundër idesë së Edi Ramës...

O dashni, dashnia jem, pse u bane armiku jem!

  S'po du me ja nxan krytë, se s'është stili im, ama, Rexhep Qosja kurrë s'ia ktheu Serbisë dekoratën '7 Korriku i Serbisë', as pas...

10 vjet vetmi

-Te 'rrethi' ish dashur të valvitet çanta e Anita Haradinaj, se ajo çantë kushton 2000 euro më 'shtrenjtë' se flamuri kombëtar, që pak me...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË