Shpallje

Blog

Politika duhet rigjallëruar ose duhet të shkohet në zgjedhje

Bazuar në studime të metodave të ndryshme dhe popullsive, shkencëtarët politikë gjeti që palët në të vërtetë të dëgjojnë votuesit e tyre se politika...

Red Bull te ben me krahe jo, po liberalizimi i vizave,...

Shteti i Kosovës, shquhet me pasionin ndaj europianeve, por edhe me fale, te sponzorizimeve shtetformuese dhe përkrahjet, që tani thuajse janë nën gjurmet e...

Historia e një kryengritje në Plavë Guci “Djemtë e Besës”

Gjatë historisë kurrë nuk është shuar flakadani i atdhetareve te paepur për lirinë e kombit shqiptar, flakadani  i atyre që fatet e jetës  ia...

Krenar për shqiptarët* që kontribuojnë në rritjen dhe ruajtjen e vlerave...

Rastet janë të shumta ku shqiptarët falë aftësive (talentit) të tyre dhe sipas fushave të ndryshme, më bëjnë të ndjehem krenar për faktin se...

Betonimet në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës

Kundërshtarët e projektit në fjalë,duke u nisur nga e kaluara e afërt e kryebashkiakut aktual z.Erion Velijaj,për veprimet e tija për ndryshimin e Dokumenteve...

Avokati shqipëtar qe ishte ne procesin gjyqësor të Milosevicit në Hagë

Siq dimë nga historia e themelimit  Gjykata e Hagës ishte instanca dhe instucioni Gjyqësor me jurdikison ndërkombëtare për gjykimet e aktereve në vatrat e...

Kriza e legjendes se shqiptarit

Ne fakt, ne nuk i kemi pasur ndonjehere fort te larta standardet dhe pretendimet ndaj lidershipit, prandaj ku ka me mire se kur i...

Blushi vs Rama: sinjale qe kthejne pas ne kohe

Metafore emblematike kjo mbyllje e romanit me te fundit te shkrimtarit Ben Blushi. Metafore qe deperton murin e ndrojtjes intelektuale dhe deshmon aftesine per...

Pushtetari a do të vuan në Ferr?!

Sipas pikëpamjeve të librave të shenjtë, ato na tregojnë se Djalli është një qenie e padukshme që sillet egërsisht dhe pamëshirshëm në planetin TOKË,...

Hyrja e shtetit te Kosovës në Këshill të Europës, garanci që...

Shteti i Republikës së Kosovës ka pothuajse kushtetuen me moderne dhe ato standardet më të larta demoktatike, te inkorpuruara ne kushtetuën e saj, respektvisht,...

Përcjellni GazetaOra.com

417,599FansaPëlqeje
3,352NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË