Blog

Milaim Zeka në vend se të akuzoj qeverinë për mosliberalizimin e...

Nga:Hysni Gashi Milaim Zeka thotë ajo që ndodhi ditë më parë në Prizren për punësim në Gjermani është e organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje me qëllim...

Huliganët me prirje fashiste janë fytyra e vërtetë e Vuçiçit

Shkruan: Boiken Abazi Rrahja gati për vdekje e dy djemve të rinj shqiptarë në Serbi nga huliganë me prirje fashiste, vjen pas gurëve që janë...

Salla koncertale në Prishtinë

arch. Ylber Vokshi - Ylli Sa shumë herë e kamë potencuar rëndësinë e identitetit urban të një vendbanimi apo të një qyteti, shumë pak i...

Dokumente të reja mbi vdekjen e Mid’hat Frashërit

Dr. Uran Butka Arritja politike më kulmore e Mid’hat Frashërit në emigracion ishte krijimi në Paris, më 26 gusht 1949, i Komitetit “Shqipëria e lirë”,...

Dimri i vetmisë së madhe?

Shkruan: Albin Kurti Dihet që Thaçi në ndërmarrjen e tij me Serbinë për "kompromis të dhimbshëm" mbi Kosovën, nuk ka mandat nga Kuvendi dhe e...

Demokratizimi i brendshëm i partive politike të Kosovës, domosdoshmëri e kohës!

Shkruan: Ilir Ejupi Duke u mbështetur në situatën politike të Kosovës, e cila është në një rrugë me mjaft sfida dhe sakrifica, është e nevojshme...

Edhe një herë për Teatrin Kombëtar në Tiranë

arch. Ylber Vokshi-Ylli Kur në shkurtin e vitit 2018 pata botuar një shkrim autorial, gjegjësisht një reagim publik me titull “ Teatri Kombëtar në Tiranë...

Kosova po shitet lirë

Shkruan: Bekim Rexhepi Ne shqiptaret e Kosovës e dimë që ky përfaqësim politik është një kalkulim politik i mafisë së organizuar që përfaqësohet nga gangsterët...

Kadri Veseli tallet me inteligjencën e qytetarëve

Shkruan: Boiken Abazi Kadri Veseli ka nxjerr një draft rezolutë për t’ia zgjatur jetën koalicionit qeverisës ilegjitim që nuk e ka shumicën e votave në...

Dy orë për të ardhmen

Nga: Mytaher Haskuka Deklaratat e Thaçit janë shumë kontradiktore, me një anë thotë se duhet të bëjmë kompromise "të dhimbshme", ndërsa në anën tjetër përsërit...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË