6 C
Mitrovica
22 Shtator, 2018 - 14:32:01

Blog

Kushtet e turpshme të BE-së, në këmbim të liberalizimit të vizave!

Formimi i asociacionit të komunave serbe në Kosovë është një mini-shtet në territorin e Kosovës. Në bisedimet me Beogradin, pala kosovare u tregua totalisht...

Funksionalizimi i agjentëve privat, domosdo që krimet të mund të...

Sistemi juridik, gjegjësisht legjislaicionet që janë në fuqi në vete kanë të rregulluar mekanizmat e mbajtjes dhe ruajtjes se shtetit dhe popullit nga krimet,...

Kryeministër, mbylle facebook-un

Me të marr postin e kryeministrit Isa Mustafa, i’u rrek facebookut-ut, për të shfryer gjithë mllefin ndaj oponentëve të tij. Cak i tij i...

Mos e luaj rolin e frikacakut, z. Lumezi!

Në çdo shtet të botës demokratike aty ku sundon shteti i së drejtës, ka arsye ngritje procedure edhe për pak incizime. Çfarë elemementi më...

Nëse ka një Çam që nuk do të zgjidhet çështja Çame...

Nga Besnik Lumani Nëse sot flasim për marrëveshje me Greqinë, të çfarë do lloj qofshin ato ka nga ata persona që shpirtërisht luten të ndodhin...

Nuk ishte vetëm leksion futbolli, Franca na dha leksion kulturor

Nga Arli Minga/ "Rusi 2018" përvecse ishte një Botëror futbolli, ngjarja më e madhe futbollistike dhe "Olimpi" i cdo futbollisti, ishte një manifestim i vlerave...

572 vite besëlidhje dhe besëprerje!

Shqiptarët sot gjenden në një zhgënjim total, në një mjerim makabër, në një poshtrim përtej ç'njerëzores, nga një frustrim i dijeve dhe ideve që...

Kujt po i pengon shprehja e lirë në degën e LDK-së...

Sharjet, fyerjet, shantazhet dhe kërcënimet kanë qenë gjithmonë opcione të panjohura për LDK-në rugoviane. Përderisa tashmë janë bërë dukuri e zakontë. Etiketimet, linçimet dhe...

Demarkacioni, fitore e popullit

Të gjithë qytatarët të ejtën i kishin drejtuar sytë dhe mendjën më shumë arsye nga kryeqyteti ku ishte caktuar séanca e Kuvendit të Kosovës...

Stadiumi i ri “Arena Kombëtare”në Tiranë

Nuk e kamë të qartë se si dikush nga vendimmarrësit në Shqipëri, gjegjësisht në Tiranë po pretendon të rrënoi një objekt,i cili është në...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË