6 C
Mitrovica
20 Nëntor, 2018 - 01:25:37

Blog

Botë e antivlerës

Si hija e panjohur e se shkuares, vertiten vlerat njerezore sot. Ekzistenca e te çmueshmes po shuhet ngadale, pa u ndjere, ashtu si pluhuri...

Të bëhemi së bashku, mos ta trashëgojmë të keqen për fëmijët...

Akumulimi i të këqijave për 17 vite qe nga paslufte shkatërruan çdo vlerë, përmbysi çdo ëndërr dhe humbi edhe atë pak shpresë të cilët...

Qeverisja e Keqe e Gazmend Muhaxherit po dëmton Qytetaret

Premotove shume por nuk bere asgje , Komuna e Pejes eshte shenderruar ne cirk nga Kryetari , nenkryetari dhe strukturat tjera te ketyre dilinxhinjeve...

Betonimet në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës

Kundërshtarët e projektit në fjalë,duke u nisur nga e kaluara e afërt e kryebashkiakut aktual z.Erion Velijaj,për veprimet e tija për ndryshimin e Dokumenteve...

Fundi i diktatorëve!

Ky pushtet i udhëhequr nga dyshja mafioze dhe kriminale, Mustafa-Thaçi, ka kohë që e kanë humbur legjitimitetin  e popullit për të qeverisur. Kjo dyshe...

Jahjaaga në Selfie

Ra ky përvjetor i pavarësisë e u pamë prapë, tani po bëjmë selfie tha presidentja me tanë qytetaret qe duan me pas n’ shtëpi,...

Gazi lotsjellës, si përgjigje ndaj çmimit të tradhtisë së Isa Mustafës...

Tetë vjet sa të gjata, të rënda e të mundimshme, ishin edhe të zeza për shumicën dërrmuese të popullit, duke mbijetuar në mjerimin dhe...

Krahina Shqiptare në 24 vjetorin e Referendumit

Me rastin e 24 vjetorit të mbajtjes së referendumit ku  më 1 e 2 mars 1992,nga ne banorët e Komunave  të Medvegjës, Bujanocit dhe...

Humbja e çdo konsiderate ndaj dëshmorit Ahmet Haxhiut – Bacës dhe...

Besoj se të gjithë ata që e kanë përcjellë seancën e Kuvendit të së premtes janë të trishtuar, veçan pas ndërhyrjes së forcave të...

A kemi skenarë për anarki në Kosovë?!

Duke filluar nga orët e hershme të mengjesit e deri në mbrëmje qytetarët e Kosovës  shikuan, ndëgjuan  në Parlament, fyerje, sharje, gazë lotësjellës, heqja...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË