Shpallje

Blog

Rehatinë që se arriti ndonjëherë

Kujtonte kohën kur ishte përpjekur t'i plotësoi idealet e tij pa e vënë re askush, duke mos menduar për ata që mund ta ndalnin...

Zgjedhja e Thaçit president, vazhdim i një epoke të errët për...

E krejt kjo erdhi si rezultat i servilitetit të deputetëve të LDK-së, që hyrën (deputet) në kuvend me votat e marrura nga qytetarët me...

Drejtësia për formë të qeverisjes

Megjithëse të gjithë banorët e një shteti e pranojnë se qeverisja është legjitime vetëm kur qeveritarët kanë parasysh të mirën e të qeverisurve dhe...

Koha e çmuar dhe politika e Serbisë

Qytetarët e Tiranës që kishin pasuri të tilla qoftë edhe disa kilometra larg qendrës së Tiranës, duke pranuar oferta respektive arritën të bëhen milionerë...

Orët e liga të Kosovës

Shumë gjëra serioze  na ndodhen në Kosovë qw nga pas lufta. Por ajo që tash po ndodhë, është diqka  tepër e rëndë, e pa...

Për një Pleshtë nuk kallet Jorgani

Refleksion mbi aktualitetin për të cilin çdo ditë flitet dhe përjetohet në mënyrë të njejtë, gjendja në të cilën sikurse populli po ashtu edhe...

A po shkon shteti drejt falimentimit?!

Si pasojë e moszhvillimit ekonomik, në shtetin e varfër, të politikanëve të pasur, i vetmi burimi i vetëm mbushjes se arkës shtetërore janë të...

A është sadist Hashim Thaçi??

Momenti i parë, ka të bëj me lufën e Kosovës gjatë vitete 1998-1999. Në atë periudhë , më 6 shkurt të vitit 1999 i...

Ringjallja e guximit qytetar dhe forca para nënshtrimit

Kosova që nga përfundimi i luftës ishte shndërruar në një mëndje nënshtruese ndaj politikaneve, ambasadoreve, njerëzve publik dhe manipulimit të ndjenjave liridashëse për shtet....

Korrupsioni dhe vjetërsimi i lendeve gjyqësore, sfidë për Rendin Ligjor të...

Korrupsioni si dukuri pothuasje në trend, dhe ne mode sot me shume trajtohet dhe lufothet në demagogji politike, dhe deklarative ndryshe asaj që kjo...

Përcjellni GazetaOra.com

416,765FansaPëlqeje
3,351NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË