Blog

Bob Dylan dhe gjenerata e jonë

Një kthim në kohën e viteve gjashtëdhjetë kur idoli i të gjithë të rinjve në botën progresive pa dyshim ishte poeti i ri, që...

Droja për taksën

Shkruan: Bekim Rexhepi Vizita e komisionarit të BE-së për politikat evropiane të fqinjësisë dhe negociatat e zgjerimit në BE-së, Johannes Hanhn mund të mashtroj qeverinë...

Politikanët dhe liderët Kosovarë të paskrupullt, mbështetësit tradhtarë

Ali Hertica Unë kam qenë krenar që kam qenë pjesë e demokracisë së sotme. Tani kam bërë një studim të vjetër dhe ndoshta po aq...

Para gjarpërit, zbuten Rambo, Çeliku dhe ish-zëdhënësi i UÇK-së!

Nga:Hysni Gashi Njeriu është gjithmonë produkt i ndryshimit fizik dhe logjik. Pra nga kjo Ndryshon mënyra e të menduarit, ndryshon pamja e lëkurës, dhe e...

Shtetësia pa sovranitet

Shkruan: Bekim Rexhepi 1. Dilemat e brendshme politike Nuk ka dilema se mos njohja e politikës dhe artit të saj dëmton interesat politike të një vendi,...

Dy orë për të ardhmen

Nga: Mytaher Haskuka Deklaratat e Thaçit janë shumë kontradiktore, me një anë thotë se duhet të bëjmë kompromise "të dhimbshme", ndërsa në anën tjetër përsërit...

Revizionistët e një Qeverie të qelbur!

Hipokrizia dhe mashrimi i pushtetarëve nuk kanë të ndalur. Në njërën anë deklarojnë për stabilitetin e koalicionit qeverisës, ndërsa në anën tjetër me masat...

Ngelëm në Tranzicion

Shkruan: Gëzim Ejupi Ndoshta është absurde që 28 vite pas rënies së komunizmit, ënde të përballemi me mentalitet të një sistemi të tillë. Siç duket,...

Demokratizimi i brendshëm i partive politike të Kosovës, domosdoshmëri e kohës!

Shkruan: Ilir Ejupi Duke u mbështetur në situatën politike të Kosovës, e cila është në një rrugë me mjaft sfida dhe sakrifica, është e nevojshme...

“Punëtorë e të pa punë të shkelur me dhunë.”

Shkruan: Liridon Rama Gjatë viteve 1949 dhe deri në vitet 1970, Kombet e Bashkuara kishin miratuar shumë konventa, pakte dhe ligje me të cilat rregulloheshin...

Përcjellni GazetaOra.com

414,326FansaPëlqeje
3,342NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË