6 C
Mitrovica
20 Nëntor, 2017 - 18:14:09

Info

Faton Feka, aktivist i palodhshëm në të mirë të qytetit të...

Në një intervistë të shkurtër me aktivistin e kamotshëm e të palodhur të VV-s në Mitrovicë, Faton Feka, ne mësuam se si ai angazhohet...

Fëmijë, nxënës, vetura zyrtare dhe shumë autobus i solli në Mitrovicë,...

Gjatë ditës së djeshme, PDK-ja kishte organizuar një tubim në Palestrën “Minatori”. Por, si duket nuk kishte mundësi që këtë palestër ta mbushte me...

Vlora Haxhimehmedi: Mitrovica është e zhytur në varfëri, vetëm Vetëvendosje e...

Drejtoresha e Shëndetësisë pranë Komunës së Mitrovicës, Vlora Haxhimehmedi. Vlora në këto zgjedhje lokale është pjesë e Listës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! Dhe ka numrin 6.   Në...

Posta e Kosovës në shërbim të Valdete Idrizit-PDK!(FOTO)

Lëvizja VETËVENDOSJE në Mitrovicë, pretendon se PDK-ja po keqpërdorë postierët e Postës së Kosovës, ku sipas saj, drejtor i Postës është vëllai i kryetarit...

MUZICIENT DHE AMBIENTALIST, FATON KAJTAZI, KANDIDAT PËR ASAMBLE KOMUNALE NË MITROVICË.

Kandidati për asamble komunale nga radhët e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Faton Kajtazi në një intervistë të shkurtër për “Gazeta Ora” thotë se, arsyet që e...

IZET TAHIRI, NJË JETË KUSHTUAR SPORTIT DHE QYTETIT TË MITROVICËS

Izeti është Profesor i Shkencave Sportive, dhe është një nga figurat më të njohura në Mitrovicë. Duke filluar nga angazhimi i tij në shumë...

Në Vaganicë të Mitrovicës, rrezik i madh nga telat e rrymës(FOTO).

Telat e rrymës në lagjen Vaganicë të Mitrovicës arrijnë kokat e kalimtarëve. Qytetari, A.I. ka adresuar një ankesë në redaksinë tonë duke shprehur shqetësimin e...

FERATI, PROTESTË PUBLIKE PËR KËRCËNIMIN E SHEFIT TË OSHP-SË

Fehmi Ferati, kandidat për kryetar të Komunës së Mitrovicës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ka reaguar ndaj kërcënimit që i është bërë shefit të...

Fushata – koha kur AKR shtron asfalt “shkel e shko”.

Ja asfalti i shtruar javë më parë në Vaganicë të Mitrovicës, për të cilin ka pasur edhe ankesa nga qytetarët për cilësinë e tij....

VV në Mitrovicë heq tendën në shesh, ja arsyet…

VV në Mitrovicë  sot ka mbyllur Tendën e vendosur në sheshin “Mehë Uka”. Largimin e tendës e arsyetuan në një postim në Facebook ku thanë...

JU REKOMANDOJMË

TOP PUBLIKIMET

- Advertisement -