Nga Marjon Gorica/ Ju rrëfej se si Lulzim Basha gënjeu një Komb! Nuk kam asnjë inat politik, personal, apo interes me Lulzim Bashën e persona të tjerë pranë tij, por është koha që të them të vërtetat siç janë, e ashtu...
Këtë të enjte studentët e Rezidencës Studentore Universitare Nr.2 zgjodhën një mënyrë ekologjike dhe inovative për të lëvizur në qytet. Ata ju bashkuan nismës së Bashkisë Tiranë, për përdorimin e biçikletave, me qëllim uljen e kostos në transport dhe...
Me anë të një video informuese, kryeministri Edi Rama është shprehur mbi rritjen e pagave të 60 mijë punonjësve në buxhetin e vitit të ardhshëm. Në video thuhet se Buxheti 2019 do të financojë mbi 2 miliardë lekë për...
Me anë të një postimi në Facebook, Presidenti Ilir Meta e ka cilësuar Lorik Canën si ambasador i shkëlqyer i vlerave sportive të shqiptarëve kudo në arenën botërore Mes tjerash, Meta shprehet se historia e Lorikut është një frymëzim për...
Një 18-vjeçar sështë vrarë me armë zjarri në Greqi. Ndërsa mediat raportojnë se ai është me kombësi shqiptare. Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë natës në Kavalla. Sipas mediave greke, i riu mbante në dorë një kartëmonedhë 50 euro,...
Reagimi i deputetit të LSI-së në lidhje me ngjarjen e ndodhur ne Komisariatin e Policisë së Durrësit. Lajmi mbi vjedhjen e komisariatit të Durrësit tregon qartë se në çfarë degradimi ka rënë ky kryeministër. Ç’mund të presin qytetarët e këtij...
Një udhëheqës i lartë i ISIS, i përfshirë në vrasjen e ish-ushtarit amerikan, Peter Kassig, është vrarë me dron të dielën, ndërkohë almasdarnews.com shkruan se ai ishte me origjinë nga Shqipëria. Abu al Umarayn, së bashku me disa anëtarë të...
Deputeti i LSI Endrit Braimllari me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me deklaratën e Prokurorit të Antimafias Italiane mbi fuqizimin e mafias shqiptare. Në qëndrimin e tij Braimllari shprehet se kjo gjë ka ardhur si...
Nga sot në letrat zyrtare logo e vitit të Skënderbeut nuk do të jetë më. Këtë gjë e komenton dhe Drejtori i Përgjithshëm i Arkivave Ardit Bido, ku në një postim në Facebook shkruan: Mbeti në histori😅 Shkresat zyrtare nga sot nuk...
Më fal Skënderbej. ... Më fal Skënderbej që edhe vitin tënd e bëme alla shqiptarshe dhe e kthyem nga Viti i Skënderbeut në Vitin e Krimit (të organizuar, pa organizuar, gjysëm të organizuar ). Më fal o Kastriot që pushimet e...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË