6 C
Mitrovica
16 Korrik, 2018 - 14:11:30
Shtëpi Info

Info

Biznesi i vogël të nxitoi, sot afati i fundit i deklarimit

Drejtoria e Tatimeve bën thirrjen e fundit për taksapaguesit dhe i njofton ata për të përmbushu afatet e plotësimit të deklaratës për TVSH-në. Nëse deklarata...

Flaka e Futbollit

Nga Artan Kafexhiu  Me ne fund, sapo mbaroi kampionati boteror i futbollit. Pergjate dhe pas, eventi sportiv ndez e le diskutimet qe e kalojne sferen...

Luana me klip të ri, një blonde e parezistueshme

Me sa duket këtë verë Luana Vjollca nuk di të ndalet. Pas bashkëpunimit me këngëtarin shkodran Bujar Qamili, Luana ka publikuar një video të...

Aktori i madh i humorit ndahet nga jeta, miqtë: E kishim...

Paraditen e sotme është ndarë nga jeta në moshën 78 vjeçare aktori i humorit shqiptar Fadil Hasa. Hasa vuante prej disa kohësh nga një sëmundje...

E mori për ta shitur 300 mijë euro, historia e pabesueshme...

Një nga historitë më të pabesueshme është ajo e modeles Chloe Ayling e cila u mbajt peng për 6 ditë në Itali muaj më...

Rama firmos marrëveshjen me Universitetin e Tiranës, 100 fshatra destinacion turistik

Paraditen e sotme Kryeministri Edi Rama ka firmosur marrëveshjen me Universitetin e Tiranës për ngritjen e “Akademisë së 100 fshatrave”. Marrëveshja pa për synim promocionin...

LAJMI I FUNDIT/ KPK shkarkon gjykatësin Gani Dizdari, ja arsyeja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë vendimin e shkarkimit nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese Gani Dizdari. Dizdari është një nga dy gjyqtarët...

Festimet e botërorit në Francë: Vjedhje dhe incidente në Paris, humb...

Festimet për fitoren e botërorit në Francë kanë tejkaluar pritshmëritë. Bulevardi parizien është tejmbushur me qytetar të shumtë në kuadër të këtyre festimeve. Njerëz të cilët...

Dalin pamjet e kamerave, ja si u ekzekutua çifti në Shkodër

Përmes kamerave të sigurisë që sukuestruan, hetuesit zbuluan se në ekzekutimin e Boran Bercames dhe Silvi Ndocit kanë marrë pjesë dy vrasës . Sipas...

Francë-Kroaci, historia e finaleve favorizon debutuesit

Pas një festivali njëmujor të futbollit, Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, teksa kampionët e botës...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË