14.5 C
Mitrovica
20 Shtator, 2017 - 02:03:39

Info

E shita traktorin për një vizë pune në Gjermani por më...

“I paguan 5 mijë euro dhe unë të dërgojë në Gjermani”. Kështu fillojë pazari ndërmjet një personi që iu merrte parët qytetarëve për ti...

Korab Sejdiu jep dorëheqje nga AKR

Deputeti i AKR-së, Korab Sejdiu, i pakënaqur me faktin se subjekti i tij i është bashkuar koalicionit PDK-AAK-NISMA për të qenë pjesë e qeverisjes...

Shpend Ahmeti totalisht ‘palon’ Lirak Hamitin e Sami Çelajn

Shpend Ahmeti ka dalë para Jeta Xharrës dhe asamblistëve të komunës së Prishtinës për të folur për dy vitet e para të mandatit të...

Dardan Sejdiu i VV me post te rëndësishëm për Ferizajin

Në një konferencë për shtyp sot të organizuar nga Lëvizja Vetëvendosja sot u bë e ditur se tahs e tutje Ish anëtarja e AAK...

Gjendje alarmante nga zjarri në periferi të Mitrovicës!

Rik Fejza nga Mitrovica njofton: Në mes fshatrave Kçiq i Madh dhe Kçiq i Vogël, po vazhdon gjendja alarmante, pas djegies së pishave që gjenden...

Vazhdon arrestimi i aktivistëve të VETËVENDOSJE!-s

Kjo është një fushatë persekutimesh politike që të kujton kohën e regjimit jugosllav. Opozitarët, veçanërisht Lëvizja VETËVENDOSJE!, po trajtohen si cak i abuzimit policor....

Situata politike në Maqedoni – Hallakamë?

Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara dhe të Bashkimit Evropian në Shkup pritet që nesër të bëjnë të ditura vlerësimet nëse janë krijuar kushtet për...

JU REKOMANDOJMË

TOP PUBLIKIMET

- Advertisement -