Gazetari Elio Laze me anë të një postimi në Facebook, ka reaguar duke përmbledhur e komentuar disa nga ngjarjet të cilat janë lidhur ngusht me aktualitetin në vend vitet e fundit. Në postimin e tij Laze shprehet se këto janë...
Pas ‘sulmit’ që ish kryeministri Sali Berisha bëri për kryeminsitrin Edi Rama, në lidhje me shumat marramendëse që shpenzon për këmishat, janë shfaqur shumë reagime. I tillë është dhe ai zv.ministrit të Mbrojtjes, Petro Koçi, i cili ka ironizuar qendrimin...
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar mbrëmjen e sotme në lidhje me vizitën e Komisionerit të Zgjerimit Johannes Hahn dhe deklaratën e bërë nga kryeministri Edi Rama. Me një shënim në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha, me një gjuhë ironike thotë se,...
Himni i Kosovës, edhe pse i miratuar tashmë 10 vjet nga Kuvendi, nuk ka arritur ende të pranohet nga një pjesë e madhe e qytetarëve e për më shumë as nga partitë politike në vend. Madje, gjatë kësaj kohe...
Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri, me anë të një postimi në faqen e saj zyrtare ne Facebook ka reaguar në lidhje me materialet që promovohen mediatikisht nga kryeministri dhe kryetari i Bashkisë Tiranë, duke mos ekspozuar realitetin dhe...
Pas disa ditësh të acarta, nga e premtja, më 2 mars, do të nisë ngritja e temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga -5 deri -3 gradë Celsius,...
Dhoma Nacionale e Parlamentit të Zvicrës ka vendosur që në të ardhmen personat e dyshuar se marrin pa të drejtë pensionin e invaliditetit, të vëzhgohen edhe me pajisjet elektronike GPS. Me fjalë tjera, sipas deputetëve të kësaj dhome, të dyshuarit...
Presidenti amerikan Donald Trump nisi këtë të mërkurë udhëtimin e tij njëjavor në Europë, me kritika të ashpra ndaj aleatëve të NATO-s, duke parashikuar madje se “më i lehti” i takimeve gjatë udhëtimit të tij mund të jetë ai...
Letra e përfaqësuesve të komunitetit Shqiptaro0-Amerikan në New York, drejtuar krerëve të Shqipërisë e Kosovës, Presidentit Ilir Meta, Presidentit Hashim Thaçi, Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj Shkëlqesia Juaj ______________, Na lejoni të shprehim vlerësimet tona për udhëheqësit politikë shqiptarë,...

Kush do ta luftojë korrupsionin?

Shkruan: Dejona Mihali Akt i paprecedent i Ministrit të Drejtësisë dhe Këshillit Gjyqësor e Prokurorial të Kosovës Këshillit Gjyqësor i Kosovës dhe Këshilli Prokurorial, kanë organizuar sot një takim të përbashkët me kryetarë të gjykatave dhe kryeprokurorë të prokurorive për të...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË