6 C
Mitrovica
23 Prill, 2018 - 03:36:21

Info

Qytetarët të rrënuar nga gripi sezonal, mjekët paralamërojnë…

Stina e dimrit, luhatja e temperaturave në vend dhe niveli i lartë i ndotjes së ajrit ka bërë që shumë qytetarë të Kosovës të...

Punëtorëve të KEK-ut u rritet paga për 100 euro

Punëtorët e KEK-ut nga muaji mars do të marrin paga me ngritje për 100 euro. Vendimin për rritje të pagave për punëtorët e KEK-ut e...

Shi, breshër e borë! Gjatë fundjavës temperaturat arrijnë në -12

Reshjet e shiut dhe të borës të rëna në masë të lartë dy ditët e fundit do të përfundojnë sot në mbrëmje. Kështu parashikojnë,...

Gruaja e Memli Krasniqit ofendon mërgimtarët: Po me vjen me vjellë

Meliza Krasniqi bashkëshortja e ministrit, Memli Krasniqi, përmes një statusi në “facebook” ka reaguar për ankesat që bëjnë mërgimtarët në Kosovë duke u thënë...

Albin Kurti zyrtarisht kryetar i Vetëvendosjes

Komisioni Zgjedhor i Përgjithshëm ka shpall zyrtarisht Albin Kurtin kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Në njoftimin e tyre në faqen zyrtare në Facebook, thuhet se ditën...

Para 13 vjetëve, grupi ndërkombëtar i Krizave rekomandoi pavarësi për Kosovën

Grupi Ndërkombëtar i Krizave, një organizatë e pavarur që përpiqet për parandalimin e Krizave më 24 janar 2005, publikuan raportin “Kosovo: Toward Final Status”,...

Marrëveshja për demarkacionin javën e ardhshme shkon në Kuvend

Shqyrtimi i marrëveshjes së demarkacionit Malit të Zi, pritet që javën e ardhshme të dërgohet në seancë. Këtë e ka konfirmuar për Radio Kosovën Time...

Vazhdon arrestimi i aktivistëve të VETËVENDOSJE!-s

Kjo është një fushatë persekutimesh politike që të kujton kohën e regjimit jugosllav. Opozitarët, veçanërisht Lëvizja VETËVENDOSJE!, po trajtohen si cak i abuzimit policor....

Kërkohet dorëheqja e Thaçit, Veselit e Haradinajt

Ish-diplomati i Kosovës, Lulzim Peci, në emisionin “Rubikon” të KTV-së, ka thënë se tentimi për të shfuqizuar Gjykatën Speciale, ka qenë hapi më i...

Vetëm 14 ditë zgjat procedura e re për punësim në Gjermani

Që nga nëntori i 2017-ës procedura e vizave të punës për shtetasit e Ballkanit Perëndimor është më e thjeshtë dhe realizohet brenda një etape. Kur...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË