6 C
Mitrovica
26 Shkurt, 2018 - 00:23:52

Info

Pamje nga momenti i ngritjes së flamurit të Kosovës në vitin...

Presidenti i aviokompanisë “KosovaAirlines” Remzi Ejupi, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” ka publikuar për herë të parë fotografitë e ceremonisë së themelimit...

Pritje të gjata, bllokohet kufiri Shqipëri-Kosovë

Dita e sotme shënon festën e Pavarësisë së Kosovës, dhe mijëra shqiptarë kanë vendosur të udhëtojnë drejt Kosovës. Por si duket, në kufirin Shqipëri-Kosovë drejtues...

Ky është fëmiu i parë që lindi në 10 Vjetorin e...

Në orët e hershme të mëngjesit të ditës e cila shënon dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës lindi vajza me emrin Renea Kazhani, e cila...

Ja sa bukur po duket Obseliku ‘New Born’

Obelisku i “NEWBORN”, i vendosur para Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ka ndryshuar pamjen edhe këtë vit. Tashmë është bërë traditë që në...

Ramush Haradinaj ka një njoftim të rëndësishëm për Rita Orën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ftuar qytetarët që sonte të dalin në koncertin e Rita Orës. Haradinaj gjatë mbledhjes së qeverisë e cila...

Mashështore: Çikago nderon flamurin e Republikës së Kosovës

Republika e Kosovës po shënon sot dekadën e parë të Pavarësisë. Përveç në Kosovë, flamuri ynë po valon edhe në Çikago të Amerikës. Një qytetar...

Edhe Veton Surroi ia refuzon dekoratën presidentit Hashim Thaçit

Ish-Kryetari i Parisë ORA, Veton Surroi ka lëshuar akuza në drejtim të Hashim Thaçit për rrënimin e Shtetit të Kosovës. Ka thënë se për...

Ndryshon ora e mbajtjes së seancës për demarkacion, ja kur do...

Seanca për ratifikimin e demarkacionit do të mbahet të dielën në orën 18:00. Vendimi është marrë nga kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli. Më herët në...

Fajon ka lajme të mira për Kosovën: PE do të bëjë...

Raportuesja për Kosovë në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka mirëpritur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Malit të Zi, duke thënë se PE do...

Gazeta prestigjioze amerikane shkruan për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Gazeta prestigjioze amerikane “New York Times” ka shkruar për Kosovën, në prag të 10 vjetorit të pavarësisë, transmeton Gazeta Express. Andrew Testa, që gjatë kohës...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË