Nga: Esad Gjonbalaj Në New York të Dielën me datën 18 Nëntor 2018 u mbajt një takim i kryesive të shoqatave me origjine nga trojet etnike nën Mal të Zi. Qëllimi i këtij takimi ishte bashkërendimi sa më i mirë...
Taulant Kolloni, 29 vjeç nga Prizreni, ka nevojë për ndihmen tuaj. Që nga 3 nëntori, Taulanti është në gjendje të rënde kome. Ai ka nevojë për trajtim jashtë vendit dhe shuma e të hollave është e papërballueshme për familjen. Dërgo...
Sipas një postimi në Facebook, Ministri i Arsimit në Qeverinë e Republikës së Kosovës Shyqyri Bytyqi, sot ka nënshkruar Vendimin për ndalimin e përdorimit të telefonit gjatë procesit mësimor nga mësimdhënësit dhe nxënësit në të gjitha institucionet e arsimit...

FAJI ËSHTË I YNI!

Nga Eni Bistri/ Që Facebook është bërë një udhëtar i pashmangshëm gjatë përditshmërisë, e po ashtu, një mënyrë efikase për të lobuar për interesa të ndryshme, qoftë kjo nga shitja e kusive e deri tek mbështetja e kandidatëve për gara...
Nga Peja ku po zhvillohet mbledhja e përbashkët e dy kabineteve qeveritare të Shqipërisë dhe Kosovës, kryeministri Edi Rama shprehu sërish zhgënjimin nga Brukseli lidhur me heqjen e vizave për Kosovën. Rama tha se Kosova nuk mund të trajtohet si...
Nga Refxhei Tola/Sot është dita botërore kundër dhunës ndaj gruas, dhe si një femër e re dua të jap një mesazh për çdo mike timen dhe për çdo femër që do ta lexojë. Jetojmë në kohë krizash të forta...
Unaza e Re është një nga zonat e cila ka pësuar së tepërmi ndryshime përsa i përketë demografisë dhe infrastrukturës. Ndër vite vuajti problematikën e menaxhimit administrativ ku shpesh herë "nuk dihej" ndarja ndërmjet komunës e bashkisë, gjë e...
Koordinatori elektoral i njësisë nr.7 për Partinë Socialiste, Rodolf Xhillari, me anë të një postimi në faqen e tij të Facebook, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e të enjtes në ambjentet e jashtme të Parlamentit. Në qendrimin e tij...

Dhuna nuk është zgjidhje!

Nga Marjon Gorica Keq ardhje për situatën e krijuar në ambjentet e jashtme të Parlamentit, keq ardhje për qytetarë, por 100 herë keq ardhje për punonjësit e policisë. E ndoqa atë që ndodhi si një qytetar, si një gazetar, por mbase...
Ndonëse vitet e fundit interesimi i studentëve për të banuar në konvikte kishte rënë ndjeshëm, ne kishim një realitet krejtësisht ndryshe dhe sigurisht tepër favorizues për studentët. Investimi i bërë në godinat akomoduese pranë ish fushës së aviacionit...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË