Nga Ana Abdi Turp e faqe zezë! Turp! Po ç’faj ju pati e shkreta police që e latë pa gishtat e dorës, ç’faj ju patën ata që ishin në krye të detyrës, për tju ruajtur ju dhe të tjerët, për...
Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Zvicër me anë të një njoftimi thotë se duhet të bëhët bojkotimi i prodhimeve, mallrave dhe shërbimeve serbe. Rrjeti kërkon që të luftohet çdo iniciativë politike, kulturore, sociale apo sportive që vjen nga Serbia. Njoftimi i...
Pas takimeve zyrtare, Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, mbajti mbrëmë një fjalë rasti në aktivitetin e organizuar nga Qendra Kulturore e Kosovës në Paris, bashkë me "Trashëgimia pa kufij" dhe shoqatën "Albania". Në këtë mbrëmje u promovua...
Nga: Albin Kurti Sot bëhen 55 vjet prej vrasjes së presidentit të 35-të të ShBA-ve, John F. Kennedy. Presidenca e tij, e ndërprerë në mes, u shqua për reformat në të mirë të shoqërisë e demokracisë. Presidenti Kennedy e quajti...
Një situatë e rëndë u krijua në zonën e jashtme të Parlamentit ku banorët e Unazës së Re u përleshën me policinë. Situata agravoi në një situatë tepër aq sa u desh dhe ndërhyrja e deputetëve për të shpëtuar qytetarët...
Një nga emrat më të dëgjuar në Bashkinë e Tiranës,Blendi Gonxhe ka marr detyrën e Drejtorit të Patentave. Ai ka mbajtur deri më sot detyrën e Drejtorit të Parqeve dhe Rekracionit në bashki. Gonxhe ka zëvendësuar Arben Isarain, i cili mbante...
Kryeministri Edi Rama sërish mëngjesin e sotëm i është drejtuar banorëve të Unazës së Re duke u shprehur se zaptuesit nuk dëmshpërblehen. Por siç duket qytetarët nuk ndalen, duke vendosur që këtë të enjte të protestojnë në hyrje të...
Një situatë e rëndë është aktualisht në zonën e Freskut të Njësisë Administrative Dajt. Nga informacionet thuhet se situata është alarmante, pasi çarja e murit mbajtës në këtë zonë rrezikon shëmbjen duke dëmtuar kështu dhe disa banesa aty pranë.
Nga Spartak Ngjela Çfarë kërkojnë të revoltuarit e zonës së Astirit? Ata po kërkojnë dëmshpërblim për një pronë të paligjshme. Cili është ligji që ua njeh dëmshpërblimin e shtetit? Nuk ka asnjë ligj. Atëherë më çfarë ligji do t'i kompensojë qeveria? Po Saliu...
Eduard Halimi, një nga miqtë e të ndjerit Sokol Olldashi, e ka përkujtuar mikun e tij, duke shpërndarë në Facebook castet e disa orëve përpara ndarjes nga jeta. Në postimin e tij Halimi tregon biseden e fundit, ku po flisnin...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË