6 C
Mitrovica
23 Janar, 2018 - 10:21:54

Info

Gazeta zvicerane e habitur me pushimet e Haradinajt në Zvicër, vë...

Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” i ka kushtuar një shkrim pushimeve të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Shën Moritz të Zvicrës. Në këtë shkrim...

Ky është lajmi i fundit për gjendjen shëndetësore të Isa Mustafës

Ish-këshilltari i Isa Mustafës, Besnik Berisha ka pohuar për ‘Gazeta Blic’ se gjendja shëndetësore e Mustafës është stabile. Ai po ashtu ka theksuar, se nuk...

Vdes ish-kryetari i Prishtinës

Ka ndërruar jetë të mërkurën mbrëma, në moshën 87-vjeçare, ish-kryetari i Prishtinës, politikani, gazetari dhe autori i një libri për kryeqytetin, Sherafedin Sylejmani. Sylejmani ka...

Ja sa kosovarë jetojnë në Zvicër

Trendi i migrimit të të huajve në Zvicër, në veçanti i atyre nga vendet e BE-së dhe EFTA-s është në rënie. Siç tregon një...

Vrasja e Oliver Ivanoviq, kjo është kërkesa e Serbisë për Kosovën

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka konfirmuar se të mërkurën ka pranuar një shkresë nga ministria homologe e tij në Serbi. Ai ka sqaruar se...

Deklarata e çuditshme e Kelmendit, ja pse Dua Lipa e Rita...

Këngëtaret nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa dhe Rita Ora, nuk janë figura që duhen përmendur në Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Kështu ka...

Erërat e forta rrëzojnë objektin mbi një veturë

Sikurse në shumë qytete të Kosovës, mbrëmë edhe në Pejë ka pasur erëra të forta gjatë tërë natës. Këto erëra nuk kanë lënë pa shkaktuar...

Borë, shi e erëra të fuqishme, ky është parashikimi i motit

Mot i ndryshueshëm, me diell, shi e në mbrëmje edhe borë. 18.01 – Në mëngjes vende-vende mundësi për reshje të dobëta bore, e gjatë ditës...

Gjermania lëshon viza pune për kosovarët deri në 2020-tën

Shkuarja e kosovarëve drejtë vendeve të huaja për të gjetur një vend pune është gjithnjë e lartë. Gjermania vazhdon të jetë ndër vendet më...

Bora mbulon këtë vend të Kosovës, shikoni pamjet mahnitëse

Reshje të mëdha të borës janë duke rënë në Dragash. Kjo bardhësi ia ka dhënë një pamje më të bukur kësaj komune, raporton Indeksonline. Kujtojmë se...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË