6 C
Mitrovica
19 Tetor, 2018 - 21:19:50
Shtëpi Info

Info

“Gjyqtari i Gërdecit”, përballë Vetting-ut në datë 27

Fati i Gjykatës së Lartë mbyllet në korrik. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) publikoi gjatë pasdites së të mërkurës edhe dy seancat e...

Korriku muaji i gjobave, 41 mijë masa ndëshkuese nga Policia...

Në kuadër të masave të ndërmarra për parandalimin e aksidenteve dhe mbarëvajtjes së trafikut rrugor, policia e shtetit ka shumfishuar masat ndëshkuese. Të dhënat...

Tentativë t’i bënte atentat të riut në Lushnje, arratiset i dyshuari

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Lushnjës. Dyshohet se shtetasi me inicialet S.Xh, 26 vjeç nga Lushnja,...

Përjashtimi i Shqipërisë nga lista e DASH, Balliu: Krimi i organizuar...

Nga Marjon Gorica/ I kontaktuar nga Gazeta Ora në lidhje me situatën në të cilën ndodhet Shqipëria, deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu është shprehur...

Dvorani kaloi Vetting-un, Bylykbashi: Do t’i ngremë Bust dhe duhet të...

Pas vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që konfirmoi në detyrë Gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani, ka reaguar deputeti i PD-së...

Zbulohet ‘liqen’ në mars

Studiuesit kanë gjetur dëshmi për një trup ekzistues të ujit të lëngshëm në Mars. Liqeni i supozuar ndodhet nën kapakun polar jugor të Planetit...

Veliaj krahason Kombinatin me ‘Bllokun’, por ja si është kjo njësi...

Kryetari i Bashkisë Tiranë ka inspektuar punimet në rrugën kryesore që lidh Kombinatin me qendrën dhe në krahun tjetër vazhdimi drejt Durrësit. Në prononcimin e...

Tenistja e famshme kapet mat në Itali me miliarderin, puthje dhe...

Rusja Maria Sharapova është kapur nga paparacët gjatë pushimeve me miliarderin Alexandër Gilkes, që mesa duket është i dashuri i saj. Në Positano të...

Berati në harresën e bashkisë, Otllaku i mbytur në fekale

Banorët e Otllakut Berat kanë shprehur ankesën e tyre për ndotjen e ujit nga fekalet. Për banorët e zonës konsumimi i ujit është bërë i...

Gazetari jep alarmin: Turizmi drejt fundit, markete me ushqime të skaduara...

Gazeta Ora ka kontaktuar një numër të madh pushuesish kryesisht në bregdetin e jugut, ku jemi përballur me pakënaqësitë e tyre në lidhje me...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË