6 C
Mitrovica
27 Prill, 2018 - 08:24:30

Info

Prishtina edhe sot pa vetura

Edhe sot rrugët e qendrës së Prishtinës do të jenë të mbyllura për automjete. Zëdhënësi i Komunës së Prishtinës, Adonis Tahiri, ka thënë se vendimi...

Përgatituni, rikthehet sërish bora

Ditëve në vijim vranësirat do të shtohen, në fundjavë shi dhe borë. Ditëve të para të muajit shkurt do të kemi ndryshim të kushteve meteorologjike,...

Thaçit mund t’i ndalohet hyrja në Amerikë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mund të jetë udhëheqësi shtetëror i radhës që nuk do të mund t’ia mësyjë lirshëm Amerikës. Ai ka vizë të...

Haradinaj jep një deklaratë të papritur për vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pranuar se vendi nuk ka bërë sa duhet për ta luftuar korrupsionin – që është një prej kushteve...

Kërkohet ndërprerja e procesit mësimor shkaku i ajrit të ndotur

Gjendja shqetësuese e ndotjes së ajrit në kryeqytet ka bërë që institucionet e Kosovës të marrin masa për përmirësimin e cilësisë së ajrit që...

Ministri lë veturën zyrtare për të udhëtuar me autobus

Vendimin e Komunës së Prishtinës dhe Ministrisë së Ambientit për ndalimin e qarkullimit të veturave me qëllim të parandalimit të ndotjes së mëtejme të...

Djali i Rifat Jasharit i ndodh e papritura në hyrje të...

Sot në Prishtinë shumë rrugë kanë qenë me qarkullim të kufiziuar dhe qytetarët janë detyruar që të gjejnë rrugë alternative për të hyrë në...

Hashim milioneri deshi të vozitej pa para, por pagoi 40 cent

Në konferencën e djeshme të Komunës së Prishtinës dhe të Ministrisë së Ambientit, zyrtarët nuk dhanë të gjitha detajet për masat e përkohshme në...

Qindra qytetarë protestuan kundër ajrit të ndotur

Qindra qytetar janë mbledhur para Teatrit Kombëtar për të protestuar kundër ajrit të ndotur në Prishtinë. Protesta është paralajmëruar disa ditë më parë, ndërsa institucionet...

Cilat linja të autobusëve janë pa pagesë, njofton Komuna e Prishtinës

Komuna e Prishtinës njofton qytetarët se transporti është falas në linjat publike, të Trafikut Urban. Pra, Qeveria e Kosovës subvencionon vetëm ato linja. Rrjedhimisht,...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË