Drejtori I Policisë Rrugore, Mitat Tola ka dale mesditën e sotme në një deklaratë për mediat, ai tha se policia rrugore ka shtuar patrullimet me qëllim zbatimin e rregullave të qarkullimit rrugor për sezonin e verës. Tola tha se janë...
Nga Hossein Abedini “Hossein, e ke dëgjuar lajmin për komplotin për të bombarduar tubimin?” Më pyeti kolegu im teksa hyja në zyrë të hënën, më 2 korrik. Ai e kishte fjalën për mbledhjen e madhe të opozitës iraniane, të mbajtur...
Këngëtarja e mirënjohur Elvana Gjata, ka arritur sot majat e artistëve në Shqipëri, duke u renditur si një nga femrat më të pëlqyera. Me anë të një postimi në Facebook, ish mësuesja e saj Xhoi Jakaj na prezanton nxënësit që...
Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur mesnatën e sotme, ku për fat të mirë janë shënuar vetëm dëme materiale. Ngjarja mendohet se ka të bëj me konfliktet që ka Gazmir Daci, i dënuari në burgun e Vaqarrit që disa kohë...
Një specialist i Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) ka mbetur i lënduar gjatë kontrollit të territorit në një terren të thyer në Vlorë. Mësohet se efektivi specialisti i SHÇBA-së, B.H., 33 vjeç, nuk është ndjerë mirë nga...
Shkruan Arbër Zaimi Adem Demaçi, mishërimi i qëndresës shqiptare, veprimtari i pathyeshëm çlirimtar, i burgosuri politik, intelektuali e shkrimtari guximtar, tribuni popullor, do të mbetet frymëzim për cilindo shqiptar që dëshiron t’i hyjë rrugës vetësakrifikuese për emancipimin e popullit tonë,...
Kështu është shprehur deputeti gjerman, Nikolas Label për vendin tonë, gjatë konferencës së përbashkët me kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Balla dhe Label folën për procesin e negociatave të Shqipërisë me BE-në, ndërsa Balla e siguroi...
Deputetja e PD-së Orjola Pampuri ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me mungesën e medikamenteve në QSUT. Në postimin e saj Pampuri shkruan: Check-up- i, PPP dhe tenderat ia kane erresuar ndergjegjen kesaj qeverie, per te...
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç në një prononcim për revistën Globus të Zagrebit tha se të gjithë serbët e dinë se Kosova është e humbur, por se ai do të bëjë gjithçka për të “kthyer çfarëdo që mundet”. “Të gjithë...
Donald Trump do ta paraqesë ujdinë me Bashkimin Europian si sukses të tij. Por në të vërtetë “deal”-i i arritur është fitore e unitetit dhe vendosmërisë në BE, mendon Carsten von Nahmen. Si ia doli Jean-Claude Juncker? Presidenti i Komisionit...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË